ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ․ ակնթարթային փոխանցումները դեպի Ռուսաստան դառնում են առավել պահանջված
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ֆիզիկական անձ հաճախորդները շարունակում են ակտիվորեն օգտվել ռուսական МИР քարտերին անվճար դրամական փոխանցումների ծառայությունից։ Վերջին 6 ամիսների ընթացքում փոխանցումների ծավալն աճել է 40%-ով։
Ինչպես նշել են բանկում, միջազգային փոխանցումների ծառայությունների զարգացման շրջանակում՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է դեպի Ռուսաստան քարտի համարով ակնթարթային փոխանցումների հնարավորություն՝ բանկի բջջային հավելվածի եւ most.vtb.am կայքի միջոցով։ Այս լուծումը նպաստում է գործարքների արագության եւ հարմարավետության բարձրացմանը։
Մեկ փոխանցման նվազագույն գումարը կազմում է 100 ռուբլի, իսկ առավելագույնը՝ 399 հազար ՀՀ դրամին համարժեք ՌԴ ռուբլի։ Մեկ քարտից օրվա ընթացքում կարելի է կատարել մինչեւ երեք փոխանցում՝ չգերազանցելով սահմանված ընդհանուր սահմանաչափը։
«Այս ծառայությունը գործարկել ենք նախորդ տարվա գարնանը՝ նպատակ ունենալով առաջարկել հարմար եւ հասանելի լուծում հաճախորդների լայն շրջանակի համար, եւ այսօր արդեն արձանագրում ենք դրա նկատմամբ կայուն բարձր հետաքրքրություն։ Ծառայությունը հատկապես պահանջված է այն հաճախորդների շրջանում, ովքեր Ռուսաստանում ունեն հարազատներ, ընկերներ կամ գործընկերներ, ինչպես նաեւ նրանց մոտ, ովքեր պարբերաբար այցելում են ՌԴ եւ կարեւորում են ռուբլով քարտերն արագ ու հարմարավետ համալրելու հնարավորությունը՝ շահավետ փոխարժեքով։ Այն փաստը, որ վերջին վեց ամիսների ընթացքում փոխանցումների ծավալն աճել է 40%-ով, վկայում է ծառայության բարձր պահանջարկի եւ ակտիվ օգտագործման մասին», - նշել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրենի - Տնօրինության նախագահի տեղակալ Տարաս Կլադչենկոն։
Ծառայության հիմնական առավելություններից են միջնորդավճարի բացակայությունը եւ ՀՀ դրամից ՌԴ ռուբլու փոխարկման շահավետ փոխարժեքը։ Ծառայությունը հասանելի է շուրջօրյա՝ շաբաթվա բոլոր օրերին, իսկ փոխանցումները կատարվում են գրեթե ակնթարթորեն, միջինը՝ մեկ րոպեի ընթացքում։
Փոխանցում իրականացնելու համար անհրաժեշտ է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կայքում անցնել «Փոխանցումներ» բաժին, ապա՝ «Փոխանցումներ Ռուսաստան» ենթաբաժինը: Այնուհետեւ անհրաժեշտ է ընտրել «ՌԴ բանկերի քարտերին» էջը, սեղմել «Փոխանցել» կոճակը եւ անցնել օնլայն փոխանցումների էջ։ Բացված հայտում անհրաժեշտ է լրացնել ուղարկողի եւ ստացողի տվյալները։
Ծառայության վերաբերյալ մանրամասն տեղեկություն կարելի է ստանալ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի պաշտոնական կայքում, բանկի մասնաճյուղերում կամ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն՝ 87 87 հեռախոսահամարով։

17.06.2026 | 14:24 Главная страница / Новости /
Розничные клиенты ВТБ (Армения) продолжают активно пользоваться услугой бесплатных переводов на карты МИР российских получателей. За последние 6 месяцев объём переводов вырос на 40%.
Как отметили в банке, развивая сервис трансграничных переводов, ВТБ (Армения) предлагает мгновенные переводы в Россию по номеру карты через мобильное приложение и сайт most.vtb.am. Это решение повышает скорость и удобство операций.
Минимальная сумма одного перевода – 100 рублей, максимальная сумма ограничена эквивалентом 399 тыс. драмов РА за одну операцию. В течение суток с одной карты можно выполнить до трёх переводов на общую сумму в пределах того же лимита.
«Мы запустили сервис прошлой весной, ориентируясь на широкую аудиторию, и уже видим устойчиво высокий спрос. Он особенно востребован среди пользователей, у которых есть родственники, друзья или деловые партнёры в России, а также среди тех, кто регулярно посещает РФ и ценит возможность удобно пополнять карту в рублях по выгодному курсу. Объём переводов за полгода вырос на 40%, демонстрируя активное использование сервиса» - прокомментировал заместитель генерального директора – председателя директората ВТБ (Армения) Тарас Кладченко.
Важные преимущества услуги - отсутствие комиссии и выгодный курс конвертации из драмов РА в рубли РФ. Услуга доступна круглосуточно, без выходных, а сами переводы выполняются практически мгновенно - в среднем за одну минуту.
Для отправки перевода нужно на сайте банка перейти в раздел «Переводы», затем выбрать «Отправить в Россию». Далее необходимо перейти во вкладку «По номеру карты в РФ», нажать на кнопку «Перевести» и перейти на страницу онлайн-перевода. В открывшихся формах заполнить данные об отправителе и получателе.
Подробную информацию о сервисе можно узнать на сайте ВТБ (Армения), в отделениях банка или позвонив в Контактный центр по номеру 87-87.