idcoin-ներ եւ շահավետ հիփոթեքներ. IDBank-ը՝ TOON EXPO YEREVAN 2025-ին
TOON EXPO YEREVAN 2025-ի երեք օրվա ընթացքում կնքվել են շատերի երազանքի պայմանագրերը․ տուն ձեռք բերելն այսօր ոչ միայն հասանելի է, այլեւ շահավետ առաջարկների մեծ ընտրությամբ։
IDBank-ի նարնջագույն տաղավարում այցելուներին սպասում էին հիփոթեքային վարկավորման բազմազան, գրավիչ տարբերակներն ու անակնկալները։
«Կարեւորելով  հաճախորդների սպասելիքները՝ IDBank-ի թիմը մշտապես թարմացնում է իր պրոդուկտները։ Նույնիսկ եկամտահարկի վերադարձի չգործելու պայմաններում բանկը հաճախորդներին հնարավորություն կտա տուն ձեռք բերել  շահավետ պայմաններով»,- ասվում է բանկի հաղորդագրությունում:
«Հաշվի առնելով, որ Երեւանում բազմաթիվ նորակառույցներից այլեւս հնարավոր չէ ձեռք բերել հիփոթեքային վարկեր եկամտի վերադարձի միջոցով, մենք ոչ ստանդարտ հիփոթեքային վարկեր ունենք, որը հնարավորություն է տալիս հաճախորդների վարկային տոկոսադրույքը նվազեցնել ընդհուպ մինչեւ 5%, որը թույլ կտա ավելի ցածր տոկոսադրույքներով սպասարկել վարկը», - ասել է IDBank-ի վաճառքների կազմակերպման եւ տարածքային կառավարման վարչության ղեկավար Արթուր Քոչարյանը։
Բացի այդ, TOON EXPO YEREVAN 2025-ի շրջանակում այն հաճախորդները, որ IDBank-ի տաղավարում դիմում էին գնման, կառուցապատման կամ վերանորոգման հիփոթեքային վարկի ստացման համար, ստանում էին բանկի կողմից հաստատված վարկի գումարի 1%-ի չափով idcoin (հարկումից հետո)։
Բանկից հիշեցնում են, որ idcoin-ները հնարավոր է օգտագործել Idram&IDBank հավելվածում եւ Idplus լոյալության հարթակում QR վճարում կատարելու միջոցով (1 idcoin = 1 դրամ)։

Idcoin-ы и выгодные ипотечные кредиты: IDBank на TOON EXPO YEREVAN 2025
За три дня крупнейшей международной выставки недвижимости и строительства TOON EXPO YEREVAN 2025 было заключено множество долгожданных контрактов: покупка жилья стала ещё доступнее благодаря широкому выбору выгодных предложений.
В оранжевом павильоне IDBank посетителей ожидали разнообразные варианты ипотечного кредитования и приятные сюрпризы.
«Команда IDBank, внимательно прислушиваясь к ожиданиям клиентов, постоянно обновляет свои продукты. Даже в случае отсутствия возврата подоходного налога банк предоставляет возможность приобрести жильё на выгодных условиях», - говорится в сообщении банка.
«Учитывая, что во многих новостройках Еревана уже невозможно получить ипотечный кредит за счёт возврата подоходного налога, у нас есть нестандартные ипотечные кредиты, которые позволяют снизить процентную ставку по кредиту до 5%. Это даёт клиентам возможность обслуживать кредит по более низким ставкам», - отметил руководитель отдела организации продаж и территориального управления IDBank Артур Кочарян.
Кроме того, в рамках выставки клиенты, оформившие ипотечный кредит на покупку, строительство или ремонт недвижимости в павильоне IDBank, получили idcoin-ы в размере 1% от суммы кредита, одобренной банком (после уплаты налогов).
Банк напоминает, что idcoin-ы можно использовать в приложении Idram&IDBank и на платформе лояльности Idplus, совершив QR-платёж (1 idcoin = 1 драм).