4 046 161 դրամ՝ «Հզոր Միտք» ՀԿ-ին. հուլիսի շահառուն SIA Հայաստան ծրագիրն է
IDBank-ը եւ Idram-ը 4 101 050 դրամ են փոխանցել են «Հզոր Միտք» ՀԿ-ի «Հորիզոն» ճամբարին «Մի դրամի ուժի» հունիսի ծրագրի շրջանակում։
«Հորիզոն» ճամբարին փոխանցվել է 2 046 161 դրամ, իսկ մնացած 2 000 000 դրամը idcoin-ի տեսքով փոխանցվել է «Հզոր Մտքի» շահառու 75 երեխաների ծնողներին եւ ջոկատավարներին։
«Մենք լիահույս ենք, որ այսպիսով աջակցում ենք ոչ միայն ճամբարի ընթացքում լրացուցիչ գիտելիքների ձեռքբերմանը, այլեւ հնարավորություն ենք տալիս idcoin-ներով ձեռք բերել անհրաժեշտ գրականություն հետագա զարգացման համար», - ասել է Տաթեւիկ Վարդեւանյանը։
«Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության հուլիս ամսվա շահառուն Impact Hub Armenia-ն է՝ Social Impact Award ծրագրով, որը  հնարավորություն է տալիս երիտասարդներին բացահայտել սոցիալական ձեռնարկատիրության աշխարհը եւ կատարել առաջին քայլերն այդ ոլորտում։
«Մի դրամի ուժն» այս ամիս աջակցում է մի շատ կարեւոր ու նախադրյալներ ստեղծող ծրագրի, որի արդյունքում Հայաստանի գրեթե բոլոր մարզերից եւ Երեւանից մի քանի տասնյակ երիտասարդներ ոչ միայն սոցիալական ձեռնարկատիրության ոլորտում կարեւոր գիտելիքներ եւ հմտություններ ձեռք կբերեն, այլ նաեւ կստանան նշանակալի աջակցություն՝ դրանք զարգացնելու եւ կյանքի կոչելու համար։ Մեր երիտասարդության ապագային ուղղված ցանկացած նախաձեռնություն միայն ոգեւորում է մեզ, հատկապես երբ այն միտված է Հայաստանում սոցիալական ձեռներեցության զարգացմանը», - նշում է Տաթեւիկ Վարդեւանյանը։
«Սոցիալական ձեռնարկատիրությունը սոցիալական խնդիրներ լուծելու կայուն մեխանիզմ է, իսկ երիտասարդների ներգրավումը սոցիալական ձեռնարկատիրության մեջ` երաշխիքը ոլորտում նորարարության ապահովման։ Ուրախ ենք տեսնել, որ կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության շրջանակում Հայաստանում կարեւորվում է սոցիալական ձեռներեցության ոլորտը», - նշում է Impact Hub Armenia-ի գործադիր տնօրեն Գեւորգ Պողոսյանը։
Կատարեք Ձեր բոլոր վճարումները Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am առցանց հարթակով, Իդրամի եւ Բանկի տերմինալներով, եւ Ձեր յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն «Մի դրամի ուժին»։ Իդրամ QR-ով կարող եք վճարել արդեն ավելի քան 21 500 վաճառակետերում:

4 046 161 драмов организации «Мощная Мысль»: бенефициар июля - программа SIA Armenia
IDBank и Idram перечислили 4 046 161 драмов общественной организации «Мощная Мысль» в рамках июньской программы инициативы «Сила одного драма».
Лагерю «Горизонт» было перечислено 2 046 161 драмов, а остальные 2 000 000 - родителям 75 детей лагеря и вожатым.
«Надеемся, что таким образом мы поддержим не только получение дополнительных знаний во время лагеря, но и предоставим возможность приобрести необходимую литературу для дальнейшего развития с помощью idcoin-ов», - говорит Татевик Вардеванян.
Июльским бенефициаром инициативы «Сила одного драма» является Impact Hub Армения с программой Social Impact Award, которая дает возможность молодым людям открыть для себя мир социального предпринимательства и сделать первые шаги в этой области.
«Сила одного драма» в этом месяце поддерживает важный новаторский проект, в рамках которого десятки молодых людей практически из всех регионов Армении и Еревана не только приобретут важные знания и навыки в сфере социального предпринимательства, но и получат поддержку для разработки и реализации идей. «Мы выбрали эту программу с любовью, потому что любая подобная инициатива, направленная на будущее нашей молодежи, нас только вдохновляет, особенно когда направлена на развитие социального предпринимательства в Армении», - говорит Татевик Вардеванян.
«Социальное предпринимательство – это устойчивый механизм решения социальных проблем, а вовлечение молодежи в социальное предпринимательство – залог обеспечения инноваций в этой сфере. Мы рады видеть, что в рамках корпоративной социальной ответственности в Армении уделяется особое внимание сфере социального предпринимательства", - говорит Геворг Погосян, исполнительный директор Impact Hub Армения.
Совершайте все свои платежи с помощью приложения Idram&IDBank, онлайн-платформы IDBanking.am, через терминалы Idram и IDBank, и за каждый Ваш платеж компании перечислят один драм «Силе одного драма». Платить по Idram QR можно в 21 500+ торговых точках.