ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը Շառլ Ազնավուրի 100-ամյակին նվիրված համերգի գլխավոր հովանավորն էր
Հակոբ Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի աջակցությամբ տեղի է ունեցել համերգ՝ նվիրված Շառլ Ազնավուրի հարյուրամյակին։ Ծրագրում ընդգրկված էին արտիստի երգացանկի լավագույն ստեղծագործությունները՝ «OG» վոկալային խմբի մեներգչուհիների կատարմամբ:
Միջոցառման հյուրերն էին Շառլ Ազնավուր հիմնադրամի ներկայացուցիչները, կառավարության անդամներ եւ մշակույթի անվանի գործիչներ։
«Ազնավուրն ամբողջ աշխարհի համար մի ամբողջ դարաշրջանի խորհրդանիշ է։ Այս տարի աշխարհահռչակ ֆրանսահայ շանսոնյեի հարյուրամյակին նվիրված միջոցառումներ են անցկացվում բազմաթիվ երկրներում։ Ազնավուրը մեր ժողովրդի համար միշտ եղել է եւ կլինի առանձնահատուկ հպարտություն։ Ուրախ ենք, որ կարողացանք մասնակցություն ունենալ այս հիշարժան օրվան»,- նշել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն - Տնօրինության նախագահ Արա Ավագյանը:
«Սա առաջին համերգը չէ, որ մենք նվիրում ենք Շառլ Ազնավուրին։ Այս տարի փորձեցինք վերստեղծել վիրտուալ ճամփորդության մթնոլորտ՝ լեգենդար երաժշտի բազմամյա ստեղծագործական կյանքով։ Շնորհակալ ենք ՎՏԲ-Հայաստան Բանկին, որն աջակցեց մեզ նման կարեւոր ծրագրի իրականացման գործում։ Շնորհակալություն ենք նաեւ մեր ունկնդիրներին, որոնք համերգի ողջ ընթացքում հուզմունքով վերապրեցին մեծն երգչի յուրաքանչյուր ստեղծագործությունը»,- նշել է «OG» վոկալային խմբի գեղարվեստական ղեկավար, ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ Նաիրա Գուրջինյանը։

ВТБ (Армения) выступил генеральным спонсором концерта в честь 100-летия Шарля Азнавура
В Государственном театре музыкальной комедии имени А. Пароняна при поддержке банка ВТБ (Армения) состоялся концерт, посвящённый столетию Шарля Азнавура. В программу вошли лучшие произведения из репертуара артиста в исполнении солисток вокальной группы «OG».
Гостями мероприятия стали представители фонда Шарля Азнавура, члены правительства республики и известные деятели культуры.
«Азнавур - символ целой эпохи для всего мира. В этом году во многих странах проходят мероприятия, посвящённые столетнему юбилею всемирно известного французского шансонье армянского происхождения. Для нашего народа Азнавур всегда был и будет особенной гордостью. Мы рады, что смогли присоединиться к празднованию этого памятного дня», - прокомментировал генеральный директор - председатель директората ВТБ (Армения) Ара Авагян.
«Это не первый концерт, который мы посвящаем Шарлю Азнавуру. В этом году мы постарались воссоздать атмосферу виртуального путешествия по многолетнему творчеству легендарного музыканта. Мы благодарны ВТБ (Армения), который поддержал нас в реализации столь важного проекта. Мы также благодарим наших слушателей, которые на протяжении всего концерта с трепетом переживали каждое произведение великого певца», - отметила художественный руководитель вокального ансамбля «OG» - заслуженный деятель культуры Армении Наира Гурджинян.