IDBank-ը դադարեցնում է МИР քարտերի սպասարկումը
МИР քարտային համակարգի օպերատորի նկատմամբ կիրառված սահմանափակումներով պայմանավորված՝ Հայաստանի տարածքում МИР քարտերի լիարժեք աշխատանքն IDBank-ի POS-տերմինալներում եւ բանկոմատներում հնարավոր չի լինի ապահովել։
«Մարտի 30-ից սկսած՝ IDBank-ը դադարեցնում է МИР վճարային քարտերի սպասարկումը։ Դա նշանակում է, որ այն վաճառակետերում, որտեղ տեղադրված են IDBank-ի POS/vPOS տերմինալները, ցավոք, МИР քարտերով վճարում հնարավոր չի լինի կատարել։ МИР քարտերից հնարավոր չի լինի նաեւ գումար կանխիկացնել IDBank-ի բանկոմատներում։
Հայցում ենք Ձեր ներողամտությունը պատճառված անհարմարության համար։ IDBank-ի գործող քարտատեսակներին եւ դրանց լայն հնարավորություններին կարող եք ծանոթանալ հղումով»,- ասված է IDBank-ի հաղորդագրությունում:

IDBank приостанавливает обслуживание карт МИР
В связи с ограничениями, наложенными на оператора карточной системы МИР, невозможно обеспечить полноценную работу карт МИР на наших POS-терминалах и банкоматной сети на территории Армении.
«С 30 марта 2024 года IDBank приостанавливает обслуживание карт системы МИР. Это означает, что в торговых точках, где установлены POS/vPOS-терминалы IDBank, невозможно будет совершать платежи по картам МИР. Обналичивание с карт МИР через банкоматы IDBank также будет невозможно.
Приносим извинения за причиненные неудобства. Ознакомиться с картами IDBank-а и их широкими возможностями Вы можете, перейдя по ссылке», - говорится в сообщении IDBank-а.