Ամանորի հրաշքը` Շիրակի մարզում. Ամերիացի Ձմեռ պապերն այցելել են արցախցի փոքրիկներին
Ամանորին ընդառաջ Ամերիաբանկը, գործընկերներին կրկին համախմբելով բարի գործ անելու գաղափարի շուրջ եւ շարունակելով Շիրակի մարզում հաստատված արցախցիների աջակցությանն ուղղված նախաձեռնությունը, իրականացրել է «Ամանորի հեքիաթ` արցախցի փոքրիկների համար» ծրագիրը:
Ինչպես հայտնել են բանկից, ծրագրի շրջանակում ավելի քան 550 արցախցի երեխա ստացել է խնամքով ու հոգատարությամբ հավաքված փաթեթներ, որոնք ներառում էին գրքեր, զարգացնող խաղեր, խաղալիքներ, տոնածառ եւ այլն:
«Դեռ ամիսներ առաջ մենք ասացինք` «պեˊնդ կացիք, մունք ծըզնըհետնք», եւ այսպես սկիզբ առավ հոգատարության շղթան, որի շուրջ համախմբվեցին բազմաթիվ մարդիկ: Որպեսզի մեր աջակցությունը կրի համակարգված եւ հասցեական բնույթ, մենք այցելել ենք տուն առ տուն, գնահատել ենք նրանց առաջնային կարիքները, ցուցաբերել անհատական եւ հասցեական աջակցություն: Մենք հուզվել, ժպտացել, զրուցել, լսել, ջերմացել ենք նրանց հետ յուրաքանչյուր հանդիպումից եւ վստահեցնել, որ նրանց կողքին ենք: Հավատում ենք, որ հոգատարությունը ջերմացնում է, եւ Ամանորին շարունակեցինք հոգատարության շղթան` Շիրակի մարզի արցախցի երեխաներին նվիրելով ժպիտներ ու ամանորյա հեքիաթային ակնթարթներ: Մենք շնորհակալ ենք Ամերիա թիմին ու մեր բոլոր գործընկերներին հոգատարության շղթան տարածելու, մեր գաղափարի շուրջ համախմբվելու եւ արցախցի մեր հայրենակիցների կողքին լինելու համար»,- նշել է Ամերիաբանկի Մարքեթինգի եւ հաղորդակցության գծով տնօրեն Ռեբեկա Հակոբյանը:
Մանրամասները` բանկի տեսանյութում:
Բանկից հիշեցնում են, որ դեռ հոկտեմբերին Ամերիաբանկը մեկնարկել էր «Աջակցություն Շիրակում ապաստանած արցախցի ընտանիքներին» ծրագիրը, որի շուրջ համախմբվել էին Ամերիա թիմն ու 10-ից ավելի գործընկեր: Ծրագրում ներառվել էր միակողմանի/երկկողմանի ծնողազուրկ երեխաներ ունեցող ու 3 եւ ավելի անչափահաս երեխաներ ունեցող ավելի քան 180 ընտանիք:

Новогоднее чудо в Ширакской области - Деды Морозы из Америи в гостях у арцахских детей
В преддверии Нового года Америабанк вновь сплотил партнеров вокруг идеи сделать доброе дело. В продолжение инициативы, направленной на поддержку арцахцев, поселившихся в Ширакской области, банк реализовал проект «Новогодняя сказка для арцахских детей».
Как сообщили в банке, в рамках проекта более 550 детей из Арцаха получили бережно и заботливо собранные посылки, в которые вошли книги, развивающие игры, игрушки, новогодние елки и многое другое.
«Еще несколько месяцев назад мы сказали «Держитесь, мы с вами!», и так началась цепочка заботы, объединившая многих людей. Чтобы наша поддержка была скоординированной и целевой, мы обошли дом за домом, оценили их первичные потребности и оказали индивидуальную и целевую поддержку. Мы прониклись проблемами людей, улыбались, беседовали, выслушивали, согревались от каждой встречи с ними. Мы верим, что забота согревает, и в преддверии Нового года продолжили эту цепочку заботы, чтобы подарить детям улыбки и новогоднюю сказку. Мы благодарны команде Америя и всем нашим партнерам за то, что продолжили цепочку заботы, сплотились вокруг нашей идеи и пришли на помощь нашим соотечественникам из Арцаха», – отметила директор по маркетингу и коммуникациям Америабанка Ребекка Акопян.
Подробности в видеоролике.
В банке напомнили, что еще в октябре Америабанк начал проект «Поддержка арцахским семьям, нашедшим пристанище в Шираке», вокруг которого сплотилась вся команда Америи и более 10 партнеров. В рамках проекта была оказана поддержка более чем 180 семьям, в которых воспитываются дети, лишившиеся одного или обоих родителей, а также семьям, имеющим 3 и более несовершеннолетних детей.