IDBank-ի SoftPOS հավելվածն Android սմարթֆոնը վերածում է վճարային տերմինալի
IDBank-ի SoftPOS հավելվածն Android սմարթֆոնը վերածում է վճարային տերմինալի, ինչի համար պարզապես պահանջվում է, որ սմարթֆոնն ունենա NFC ընթերցելու հնարավորություն։
SoftPOS-ը ստանդարտ POS տերմինալի բջջային տարբերակն է՝ նախատեսված փոքր կամ շարժական բիզնես ունեցողների համար:
IDBank-ից հայտնել են, որ վճարման այս եղանակն առավել հարմար է հատկապես շարժական բիզնեսներին՝ առաքման եւ սննդի ծառայություններ մատուցող ընկերություններին (սրճարաններ, ռեստորաններ եւ այլն), որոնք կարող են օգտվել հետեւյալ առավելություններից․
•    Հավելվածի միջոցով վճարումները կատարվում են արագ եւ պարզ եղանակով․ պարզապես անհրաժեշտ է անհպում վճարման հնարավորությամբ քարտը մոտեցնել SoftPOS հավելվածով սմարթֆոնին:
•    Վճարում ընդունելու համար POS տերմինալի փոխարեն անհրաժեշտ է ունենալ միայն սմարթֆոն։
•    Ձեր տերմինալը միշտ Ձեզ հետ է, եւ Դուք կարող եք վճարումներ ստանալ ցանկացած պահի եւ ցանկացած վայրից՝ ըստ հարմարության։
•    SoftPOS հավելվածի միջոցով հնարավոր է ընդունել անկանխիկ եւ անհպում վճարումներ կրեդիտային եւ դեբետային բոլոր քարտերով, ինչպես նաեւ Apple Pay եւ Google Pay վճարման եղանակներով:
SoftPOS տերմինալն ակտիվացնելու համար պարզապես անհրաժեշտ է լրացնել կոնտակտային անձի տվյալները՝ անցնելով հղումով կամ այցելելով բանկի ցանկացած մասնաճյուղ։ Բանկը կդիտարկի հայտը եւ բավարարման վերաբերյալ լրացուցիչ կտեղեկացնի։

Приложение SoftPOS от IDBank превращает Android-смартфон в платежный терминал
Приложение SoftPOS от IDBank превращает Android-смартфон в платежный терминал. Для этого лишь необходимо, чтобы Ваш смартфон имел возможность чтения NFC.
SoftPOS - мобильная версия стандартного POS-терминала, предназначен для малого или мобильного бизнеса.
По сообщению IDBank-а, этот способ оплаты особенно подходит для мобильных предприятий, компаний доставки и общественного питания (кафе, рестораны и т. д.), которые могут воспользоваться следующими преимуществами:
•    Платежи через приложение производятся легко и быстро: Вам просто нужно поднести карту бесконтактной оплаты к смартфону с приложением SoftPOS.
•    Для приема оплаты вместо POS-терминала Вам достаточно иметь смартфон.
•    Ваш терминал всегда с Вами, и Вы можете получать платежи в любое время и из любого места, как Вам удобно.
•    С помощью приложения SoftPOS можно принимать безналичные и бесконтактные платежи всеми кредитными и дебетовыми картами, а также способами оплаты Apple Pay и Google Pay.
Для активации терминала SoftPOS Вам достаточно заполнить данные контактного лица, перейдя по ссылке или посетив любое отделение Банка. Банк рассмотрит заявку и сообщит Вам об исполнении.