Citrix-ը ցանկանում է համագործակցել ՀՀ բանկային համակարգի հետ
Երեւան /Մեդիամաքս/. Citrix ընկերությունը, որը տեղեկատվական հեռակա կորպորատիվ հասանելիության## ծրագրային ապահովման համաշխարհային խոշորագույն արտադրողն է, հույս ունի համագործակցել Հայաստանի բանկային համակարգի հետ:
Այդ մասին ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալության հետ հարցազրույցում այսօր ասել է Citrix ընկերության տարածքային մենեջեր Վյաչեսլավա Ստեպանովան:
“Մենք մեծ հույսեր ենք կապում Հայաստանում մեր ավտորիզացված գործընկեր Softline-ի ներկայացուցչության հետ եւ հայաստանյան շուկայում համատեղ զարգացման ծրագրեր ունենք”,- ասել է Վյաչեսլավա Ստեպանովան:
Նրա խոսքերով, Citrix-ը կարող է օգնել Հայաստանի բանկերին տնտեսել ծախսերը` մշտապես թարմացնելով նրանց ՏՏ ենթակառուցվածքը:
Citrix-ի ներկայացուցիչը նաեւ հայտնել է, որ ընկերությունը մտադիր է մասնակցել Հայաստանում էլեկտրոնային կառավարման համակարգի ներդրմանը` նշելով, որ մինչեւ տարեվերջ կառավարության հետ համատեղ սեմինարի անցկացման մասին պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որի ընթացքում կողմերը կներկայացնեն միմյանց հետաքրքրություններն ու հնարավորությունները:

Компания Citrix надеется на сотрудничество с банковской системой Армении
Ереван /Медиамакс/. Компания Citrix, крупнейший мировой производитель программного обеспечения## для корпоративного удаленного доступа к информации, надеется на сотрудничество с банковской системой Армении.
Об этом в интервью Медиамакс сказала сегодня территориальный менеджер компании Citrix Вячеслава Степанова.
«Мы возлагаем большие надежды на открытие в Армении представительства нашего авторизированного партнера Softline и надеемся на совместное развитие на армянском рынке», - сказала Вячеслава Степанова.
По ее словам, Citrix может помочь банкам Армении экономить затраты, постоянно адаптируя их IT-инфраструктуру.
Представитель Citrix также сообщила, что компания намерена участвовать в процессе внедрения электронного управления в Армении, отметив, что достигнута договоренность о проведении до конца года совместного семинара с правительством, на которым будут представлены интересы и возможности сторон.