ՀայՓոստն ավելացնում է փոստի արագությունը Երեւանում
ՀայՓոստը բարելավում է ծառայությունների մատուցման արագությունը եւ Երեւան քաղաքում փոստի փոխանակումն իրականացնում օրը երեք անգամ, նախկին մեկ անգամի փոխարեն:
Ինչպես նշել են ընկերությունում, սա հնարավորություն է տալիս յուրաքանչյուր աշխատանքային օր Երեւանում մինչեւ ժամը 12:00 հանձնված առաքանին ուղարկել եւ ստանալ նույն օրը Երեւանի այլ փոստային բաժանմունքից:
«Փոստի փոխանակման արագության մեծացումը շատ էական է մեր աշխատանքի համար: Երթուղիները 8-ից հասցնելով մինչեւ 13-ի՝ փոստի առաքման արագությունը ավելանում է  50%-ով. մենք ստանում ենք շատ մեծ դրական արդյունք, որն, անշուշտ, կգոհացնի Երեւանի մեր պահանջկոտ հաճախորդներին»,- ասել է ՀայՓոստի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Կարապետյանը:
«Մեր հաճախորդների հետադարձ կապի եւ առաջարկների շնորհիվ մենք հնարավորինս բարելավում ենք ՀայՓոստի ծառայությունների մատուցման արագությունը: ՀայՓոստը շարժվում է կյանքի ռիթմին համընթաց՝ ստեղծելով հնարավորություն առաքանիներ ուղարկել եւ ստանալ հարմար եւ մոտ բաժանմունքից հենց նույն օրը»,- իր հերթին նշել է ՀայՓոստի փոստային բիզնեսի տնօրեն Ինգա Հովսեփյանը:
Ինչ վերաբերում է մարզերում նույն ծրագրի իրականացմանը, ապա ՀայՓոստում ակտիվ աշխատանքներ են տարվում այդ ուղղությամբ: Ըստ Հայկ Կարապետյանի՝ տեխնիկական որոշակի վերազինում կատարելուց հետո փոստը մարզեր կհասնի հաջորդ օրը:
Նշվում է, որ 12:00-ից հետո Երեւանի տարածքում առաքանին ուղարկելու դեպքում, փոստային բաժանմունքից կարող եք ստանալ հաջորդ աշխատանքային օրը:

HayPost повышает скорость доставки почты в Ереване
HayPost повышает скорость предоставления услуг и осуществляет обмен почты в Ереване три раза в день, вместо одного, как раньше.
Как отметили в компании, это дает возможность доставлять отправления, врученные до 12:00 каждого рабочего дня в городе Ереване, и получать их тот же день из другого почтового отделения Еревана.
«Ускорение почтового обмена очень важно в нашей работе. Увеличив количество маршрутов с 8-и до 13-и, мы повышаем скорость доставки почты на 50% и получаем огромный положительный результат, который, несомненно, удовлетворит наших требовательных клиентов в Ереване»,- сказал генеральный директор HayPost Айк Карапетян.
«Благодаря отзывам и предложениям наших клиентов мы, насколько возможно, повышаем скорость предоставления услуг HayPost. Компания движется в ногу с ритмом жизни, создавая возможность отправлять и получать отправления в тот же день из самого близкого и удобного почтового отделения»,- в свою очередь отметила директор почтового бизнеса HayPost Инга Овсепян.
HayPost активно работает над осуществлением подобной программы в регионах. По словам Айка Карапетяна, после некоторого технического переоснащения почта будет поступать в регионы на следующий день после доставки.
Отмечается, что в случае вручения отправления в Ереване после 12:00, оно будет доступно для получения в почтовом отделении на следующий день.