2008 թ. հունվար-հուլիս ամիսներին Հայաստանի ՀՆԱ աճը կազմել է 10,6%
Երեւան /Մեդիամաքս/. 2008 թ-ի հունվար-հուլիս ամիսներին Հայաստանի ՀՆԱ աճը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի## համեմատ կազմել է 10.6%:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունում, ՀՆԱ ծավալը 2008 թ-ի հունվար-հուլիս ամիսներին կազմել է 1 736 187,7 մլն դրամ:
2008 թ-ի հունվար-հուլիս ամիսներին արդյունաբերական արտադրության ծավալը երկրում կազմել է 428 184,9 մլն դրամ ` 2007 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճելով 1.8%-ով:
Միջին ամսական աշխատավարձը Հայաստանում 2008 թ-ի հունվար-հուլիս ամիսներին անցյալ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 20.4%-ով եւ կազմել է 87 908 դրամ: Ընդ որում, աշխատավարձը բյուջետային կազմակերպություններում ավելացել է 16.7%-ով եւ հաշվետու ժամանակահատվածում կազմել է 62 253 դրամ, իսկ ոչ բյուջետային կազմակերպություններում` 108 679 դրամ (աճը` 19.6%):
2008 թ-ի հունվար-հուլիս ամիսներին Հայաստանի արտաքին առեւտրային շրջանառությունը կազմել է 896 մլրդ դրամ կամ $ 2 920,2 մլն` 2007 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճելով 29.5%-ով:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանն այսօր հայտնել են Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունում, 2008 թ-ի հունվար-հուլիս ամիսների ընթացքում արտահանման ծավալը կազմել է 192,6 մլրդ դրամ ($ 628,1 մլն), իսկ ներմուծման ծավալը` 703,4 մլրդ դրամ, կամ $2 292,1 մլն:
Հայաստանի արտաքին առեւտրային բալանսի դեֆիցիտը 2008 թ-ի հունվար-հուլիս ամիսներին կազմել է 510.8 մլրդ դրամ, կամ $1 664 մլն:

Рост ВВП Армении в январе-июле 2008 года составил 10,6%
Ереван /Медиамакс/. Рост ВВП Армении в январе-июле 2008 года по сравнению с тем же периодом прошлого года составил 10,6%##.
Как сообщили сегодня Медиамакс в Национальной статистической службе Армении, объем ВВП в январе-июле 2008 года составил 1 736 187,7 млн драмов.
Объем промышленного производства в стране в январе-июле 2008 года составил 428 184,9 млн драмов, увеличившись по сравнению с аналогичным периодом 2007 года на 1,8%.
Среднемесячная зарплата в Армении в январе-июле 2008 года увеличилась по сравнению с тем же периодом 2007 года на 20,4% и составила 87 908 драмов. При этом зарплата в бюджетных организациях увеличилась на 16,7% и составила в отчетный период 62 253 драма, а в небюджетных организациях – 108 679 драмов (рост – 19,6%).
Внешнеторговый оборот Армении в январе-июле 2008 года составил 896 млрд драмов или $2 920,2 млн, увеличившись по сравнению с тем же периодом 2007 года на 29,5%.
Как сообщили сегодня Медиамакс в Национальной статистической службе Армении, объем экспорта составил в отчетный период 192,6 млрд драмов ($628,1 млн), а импорта - 703,4 млрд драмов ($2 292,1 млн).