Յունիբանկը եւ Visa-ն քարտապաններին նվիրում են երկօրյա արձակուրդ
Յունիբանկը Visa-ի հետ համատեղ սկսել է նոր արշավ, որի շրջանակում Visa NON Cash քարտապաններին հնարավորություն է ընձեռել նվեր ստանալ  երկօրյա ուղեւորություն երկու անձի համար Հայաստանում:
Ինչպես նշել են բանկում, «Հանգստացի՛ր Յունիբանկի եւ Visa-ի հետ» արշավին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է անկանխիկ վճարումներ կատարել Visa NON Cash վարկային քարտով Հայաստանի տարածքում գտնվող  վաճառքի եւ ծառայությունների մատուցման կետերում՝ խանութներում, սրճարաններում, ռեստորաններում, դեղատներում, հյուրանոցներում եւ այլն:
Ամսական ամենաշատ գումարի վճարումներ կատարած երկու մասնակիցներին բանկն ու Visa-ն կնվիրեն երկօրյա ուղեւորություն երկու անձի համար հայաստանյան հարմարավետ հյուրանոցներից մեկում: Արշավը կիրականացվի մինչեւ 2021թ. դեկտեմբերի 31-ը:
«Մենք Հայաստանում ակտիվորեն զարգացնում ենք անկանխիկ վճարումները՝ որպես հարմարավետ ու անվտանգ այլընտրանք մեր հաճախորդների համար: Մենք ձգտում ենք, որպեսզի մեր քարտերով հնարավոր լինի գործարքներ կատարել ամենուր: Քարտերով անկանխիկ վճարումներ կատարելը խրախուսելու համար Visa-ի հետ որոշեցինք իրականացնել այս արշավը եւ աջակցել մեր հաճախորդներին»,- ասել է Յունիբանկի օպերացիոն սպասարկման եւ տեղեկատվական համակարգերի տնօրեն Արթուր Ապերյանը:
Յունիբանկը թողարկել է ավելի քան 400 000 քարտ, որից 170 000-ը՝ Visa: Բանկի ենթակառուցվածքը ներառում է 113 բանկոմատ եւ 141 վճարային տերմինալ: Այսօր ամենապահանջվածներից են Visa payWave անհպում քարտերը, որոնց միջոցով կարելի է կատարել վճարումներ ապրանքների եւ ծառայությունների դիմաց` քարտը պարզապես մոտեցնելով տերմինալին: Յունիբանկի քարտապանները նաեւ կարող են օգտվել UniMobile բջջային հավելվածից, որը հնարավոր է ներբեռնել App Store-ից եւ Google Play-ից:
«Հայաստանում Visa քարտապաններն ամեն օր կատարում են մեծ թվով գնումներ: Մեր համատեղ արշավի նպատակը ցույց տալն է, որ անկանխիկ վճարումները ոչ միայն հեշտ են եւ հարմար, այլ նաեւ՝ շահավետ են: Մենք բարձր ենք գնահատում Visa քարտապանների եւ մեր գործընկեր՝ Յունիբանկի լոյալությունը եւ ցանկանում ենք Visa-ի հետ վճարումներն ավելի հաճելի դարձնել բանկի հաճախորդների համար՝ նվիրելով նրանց հանգստյան փաթեթ»,- նշել է Visa-ի Կովկասյան տարածաշրջանի տարածաշրջանային մենեջեր Քրիստինա Դորոշը:

Юнибанк и VISA дарят двухдневный отдых
Юнибанк совместно с Visa запустили новую кампанию, в рамках которой держателям кредитных карт Visa NON Cash предоставляется возможность выиграть двухдневную путевку на две персоны в один из комфортабельных отелей Армении.
Как сообщили в банке, для участия в кампании «Отпуск вместе с Юнибанком и Visa» нужно совершить безналичные платежи картой Visa NON Cash в пунктах торговли и обслуживания в Армении - магазинах, кафе, ресторанах, аптеках, отелях и т. д.
Eжемесячно будут определены два победителя, совершившие платежи на наибольшую сумму. Акция продлится до 31 декабря 2021 года.
«Мы активно развиваем в Армении безналичные платежи, как более удобную и безопасную альтернативу для наших клиентов.  Мы стремимся, чтобы нашей картой можно было пользоваться везде и совершать с её помощью все необходимые финансовые операции. Чтобы поддержать наших клиентов в активном использовании своих карт, мы вместе с Visa решили провести совместную кампанию»,- отметил директор по операционному обслуживанию и информационным системам Юнибанка Артур Аперян.
Юнибанк выпустил более 400 000 карт, из которых 170 000 Visa. В инфраструктуру банка входят 113 банкоматов и 141 платежный терминал, установленные по всей стране. Один из самых востребованных продуктов сегодня - карты с технологией бесконтактной оплаты Visa payWave, с помощью которой потребители могут совершать платежи одним касанием. Держатели карт Юнибанка также могут осуществлять все необходимые банковские операции в мобильном приложении UniMobile, которое можно скачать в App Store и Google Play.
«Ежедневно держатели карт Visa в Армении совершают множество покупок. Идея кампании «Отпуск вместе с Юнибанком и Visa» в том, что безналичные платежи по картам Visa - это не только легко и удобно, но еще и выгодно,- отметила Кристина Дорош, региональный менеджер Visa в странах Кавказского региона. - Мы высоко ценим лояльность держателей карт Visa и нашего партнера Юнибанка и хотели бы сделать опыт покупок с Visa еще более привлекательным для клиентов банка, подарив им возможность комфортабельного отдыха за безналичные оплаты».