Հայ ու ֆրանսիացի գործարարները կքննարկեն համագործակցության հեռանկարներրը Փարիզում եւ Մարսելում
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հայ ու ֆրանսիացի գործարարները կքննարկեն համագործակցության հեռանկարներրը## հայ-ֆրանսիական գործարար ֆորումում, որը տեղի կունենա հունիսի 17-ին Փարիզում եւ հունիսի 19-ին Մարսելում:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը հայտնել են “Գրանթ Թորնթոն Ամիո” ընկերության մարկետինգի բաժնում, ֆորումը կազմակերպվում է “Գործարարության հայկական կենտրոն” կազմակերպության ու հայ-ֆրանսիական առեւտրաարդյունաբերական պալատի աջակցությամբ:
“Գործարարության հայկական կենտրոնը” հիմնադրվել է “Գրանթ Թորնթոն Ամիո”-ի եւ “Գրանթ Թորնթոն Ֆրանսիա”-ի համատեղ ջանքերով, դրա հիմնական նպատակն է եղել հայ-ֆրանսիական գործարար կապերի ընդլայնումըյասայաստանում ֆրանսիացի ներդրողներին աջակցելը:
Գործարար ֆորումի մասնակիցները կծանոթանան “Գործարարության հայկական կենտրոնի” գուրծունեության հիմնական ուղղություններին, կքննարկեն համատեղ ծրագրերի իրագործման հնարավորությունները:

Армянские и французские бизнесмены обсудят перспективы сотрудничества в Париже и Марселе
Ереван /Медиамакс/. Армянские и французские бизнесмены обсудят перспективы сотрудничества## на армяно-французском бизнес-форуме, который пройдет 17 июня в Париже и 19 июня - в Марселе.
Как сообщили Медиамакс в отделе маркетинга компании «Грант Торнтон Амио», форум организуется при содействии «Армянского центра предпринимательства» и Французско-армянской торгово-промышленной палаты.
«Армянский центр предпринимательства» основан совместными усилиями «Грант Торнтон Амио» и «Грант Торнтон Франция», его основной целью является расширение армяно-французских деловых связей, содействие французским инвесторам в Армении.
Участники бизнес-форума ознакомятся с основными направлениями деятельности «Армянского центра предпринимательства», обсудят возможность реализации совместных программ.