ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ֆինանսավորել է «Արդիս» ընկերությանը
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը եւ «Արդիս» ՍՊԸ-ն 2019 թվականից համագործակցում են հաշվարկադրամարկղային ծառայությունների եւ փաստաթղթավարկային գործարքների շրջանակներում:
Վերջերս բանկը ֆինանսավորել է ընկերությանը՝ բիզնեսի առջեւ դրված նպատակների իրականացման՝ մասնավորապես շրջանառու միջոցների համալրման եւ մատակարար գործընկերների նկատմամբ պարտավորությունների մարման նպատակով։
«Արդիս» ընկերությունը զբաղվում է սննդամթերքի եւ հացաբուլկեղենի, հրուշակեղենի եւ մսամթերքի արտադրության համար անհրաժեշտ բաղադրիչների, կաթնամթերքի եւ ճարպայուղային արտադրանքի, ինչպես նաեւ սննդային հավելումների եւ համեմունքների  ներմուծմամբ եւ մեծածախ վաճառքով: Ապրանքները ներմուծվում են եվրոպական շատ երկրներից՝ Ավստրիայից, Ֆրանսիայից, Իսպանիայից, ինչպես նաեւ Ռուսաստանից, Ուկրաինայից, Վրաստանից:
«Արդիս» ՍՊԸ-ն կաթնամթերքի միջազգային ֆրանսիական Lactalis կոնցեռնի բացառիկ ներկայացուցիչն է Հայաստանում, որը հանդիսանում է աշխարհում առաջին խոշորագույն կաթնամթերք արտադրողը եւ Եվրոպայում պանրի արտադրության առաջատարը:
Ընկերությունը Հայաստանում ներկայացնում է նաեւ ավստրիական Backaldrin ընկերությունը, որն առաջատարն է հացաբուլկեղենի եւ հրուշակեղենի սննդային բաղադրիչների արտադրության ոլորտում:
«Արդիսը» ներկայացնում է նաեւ ուկրաինական «DELTA WILMAR» ընկերությունը («SANIA» ապրանքանշան), ավստրիական «ESAROM» ընկերությունը, հանդիսանում է «PRESIDENT» (Ֆրանսիա-Իտալիա-Ռուսաստան-Ուկրաինա) ընկերության պաշտոնական գործընկերը, ներմուծում է ռուսական մի շարք ընկերությունների արտադրանքներ, ինչպիսիք են «Экоресурс», «Инчянский завод», «НМЖК» ընկերությունների խումբը («Хозяюшка»,  «Нежный», «Астория» ապրանքանշաններ):
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հետ արդյունավետ համագործակցությունն «Արդիս» ՍՊԸ-ին թույլ կտա իրականացնել բիզնեսի զարգացման նոր ծրագրեր, ընդլայնել առաջարկվող ապրանքների տեսականին` տեղական շուկայի պահանջարկին համապատասխան, բարձրացնել ներկրվող ապրանքատեսակների որակական եւ քանակական ցուցանիշները` հաշվի առնելով սննդի արդյունաբերության հիմնական միտումները եւ բարձրացնել ընկերության մրցունակությունը:
Միջին բիզնեսի  վարկավորումը եւ սպասարկումը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի համար առավել  կարեւոր ոլորտներից է: Այդ պատճառով բանկը ռազմավարական նշանակություն է տալիս ճկուն բանկային պրոդուկտների եւ ֆինանսական գործիքների մշակմանն ու ներդրմանը, ֆինանսական ռեսուրսների հասանելիության ապահովմանը եւ այս սեգմենտի հաճախորդների բիզնեսի զարգացման համար բարենպաստ պայմանների ստեղծմանը:
Բանկը կորպորատիվ հաճախորդներին մատուցում է ծառայությունների ամբողջական փաթեթ․ յուրաքանչյուր հաճախորդի նկատմամբ կիրառվում է ֆինանսավորման անհատական մոտեցում՝ հաշվի առնելով բիզնես գործունեության  առանձնահատկությունները»,- ասված է բանկի հաղորդագրության մեջ:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի փոքր եւ միջին բիզնեսի վարկավորման պրոդուկտների վերաբերյալ  առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ բանկի պաշտոնական կայքում, մասնաճյուղերում կամ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) профинансировал компанию «Ардис»
Банк ВТБ (Армения) и ООО «Ардис» сотрудничают с 2019 года в рамках рассчетно-кассового обслуживания и кредитно-документарных продуктов.
Недавно банк профинансировал компанию с целью осуществления поставленных бизнес задач, в частности - пополнение оборотных средств и погашение кредиторской задолженности перед партнерами-поставщиками.
Компания «Ардис» занимается импортом и оптовой продажей продуктов питания и специальных ингредиентов для хлебобулочного, кондитерского и мясного производства, молочной и масложировой продукции, а также пищевых специй и ароматизаторов. Товары импортируются из многих европейских стран, таких как Австрия, Франция, Испания, а также из России, Украины, Грузии.
ООО «Ардис» является эксклюзивным представителем международного французского молочного концерна Lactalis- первым по величине в мире производителем молочной продукции и лидером по выпуску сыра в Европе.
Компания представляет в Армении также австрийскую компанию Backaldrin, которая является лидером в области производства ингредиентов для хлебопекарной и кондитерской промышленности.
«Ардис» представляет также украинскую компанию «DELTA WILMAR» (торговая марка «SANIA»), австрийскую компанию «ESAROM», является официальным партнером компании «PRESIDENT» (Франция-Италия-Россия-Украина), импортирует продукцию российских компаний, таких как «Экоресурс», «Ичнянский завод», группа компаний «НМЖК» (торговые марки «Хозяюшка», «Нежный», «Астория»).
«Успешное сотрудничество с Банком ВТБ (Армения) позволит ООО «Ардис» реализовать новые планы развития бизнеса, расширить ассортимент предлагаемой продукции, в соответствии с потребностями местного рынка, поднять уровень качественной и количественной дистрибуции, учитывая ключевые тенденции продовольственной индустрии и увеличить свою конкурентоспособность.
Кредитование и обслуживание среднего бизнеса является одним из приоритетных направлений Банка ВТБ (Армения). Именно по этой причине банк придает стратегически важное значение разработке и внедрению эффективных банковских продуктов и финансовых инструментов, повышению доступности финансовых ресурсов и формированию благоприятных условий для развития бизнеса клиентов этого сегмента. Банк обеспечивает предоставление комплексного пакета услуг для корпоративных клиентов, к каждому клиенту применяется индивидуальный подход финансирования, с учетом особенностей вида деятельности бизнеса»,- отмечается в сообщении банка.
Более подробную информацию о продуктах кредитования малого и среднего бизнеса Банка ВТБ (Армения) можно получить на официальном сайте банка, в филиалах или позвонив в Контактный центр по номеру 87-87.