Evocabank-ը համալրել է կանոնադրական կապիտալը
Evocabank-ի կապիտալը համալրվել է 2.05 մլրդ  դրամով: Համալրման մասին որոշումը կայացվել էր Evocabank-ի բաժնետերերի մայիսի 29-ի տարեկան ընդհանուր ժողովի կողմից:
Ինչպես նշել է Evocabank-ի Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը՝ կապիտալի համալրման մասին բաժնետերերի որոշումը բխում է բանկի հեռանկարային զարգացման ծրագրի հիմնադրույթներից եւ նպատակաուղղված է աջակցելու բանկի հետագա աճի ու զարգացման, մրցակցային դիրքերի բարելավման եւ բիզնեսի ընդլայնման քաղաքականությանը:
«Համալրման արդյունքում Evocabank-ի կանոնադրական կապիտալի մեծությունը կազմել է 20.0 մլրդ, իսկ նորմատիվային ընդհանուր կապիտալի մեծությունը՝ շուրջ 38.0 մլրդ դրամ՝ ամրապնդելով բանկի առաջատար դիրքերը համակարգում՝ ըստ կապիտալի համարժեքության ցուցանիշի»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Evocabank увеличил уставный капитал
Уставный капитал Evocabank-а пополнен на 2.05 млрд драмов. Решение об увеличении капитала было принято на общем собрании акционеров Evocabank-а 29 мая текущего года.
Как отметил председатель Правления Evocabank-а Карен Егиазарян, решение акционеров об увеличении капитала вытекает из основных положений стратегического плана развития банка и нацелено на содействие дальнейшему росту и развитию банка, улучшению конкурентной позиции и реализации политики расширения бизнеса банка.
«В результате пополнения величина уставного капитала Evocabank-а составила 20.0 млрд драмов, а нормативный общий капитал - примерно 38.0 млрд драмов, укрепив лидирующие позиции банка по показателю достаточности капитала»,- отмечается в сообщении.