ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը երկարաձգում է վարկային արձակուրդները մինչեւ մայիսի 31-ը
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն իր հաճախորդների՝ ֆիզիկական, իրավաբանական անձանց եւ  անհատ ձեռներեցների համար երկարաձգում է վարկային արձակուրդները մինչեւ 2020թ. մայիսի 31-ը: Բանկի վարկառուները կարող են ստանալ վարկի մարումների հետաձգում:
Բանկում նշել են, որ ներկա պահին ֆիզիկական անձ հանդիսացող հաճախորդների համար հասանելի են վարկային արձակուրդներ՝ ինչպես մայր գումարի, այնպես էլ տոկոսագումարի մարման հետաձգման գծով:
Անհատ ձեռներեցների եւ իրավաբանական անձանց համար հետաձգումը հասանելի է գործող անգրավ վարկերի մայր գումարի եւ տոկոսագումարի մարման համար՝ 7 մլն դրամը չգերազանցող գումարի չափով (պայմանագրային սկզբնական գումար): Պայմանները վերաբերում են ինչպես դրամային, այնպես էլ արտարժույթով վարկերին:
Բանկի կողմից վարկային արձակուրդներ տրամադրելու գործընթացին կարելի է ծանոթանալ բանկի պաշտոնական կայքում․ ֆիզիկական անձ հանդիսացող հաճախորդների համար՝ այս հղումով, իրավաբանական անձ կամ անհատ ձեռներեց հանդիսացող հաճախորդների համար՝ այս հղումով։
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հորդորում է իր բոլոր  վարկառուներին, ովքեր շարունակում են ստանալ եկամուտներ եւ հնարավորություն ունեն  իրականացնելու իրենց վարկային մարումները, մինչեւ մայիսի 31-ն ընկած ժամանակահատվածում կատարել իրենց վճարումներն ըստ սկզբնական մարման ժամանակացույցի՝ հետագայում մարման ժամկետի երկարաձգումից խուսափելու նպատակով։
Հիշեցնում ենք, որ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ծառայություններից կարելի է օգտվել առանց մասնաճյուղ այցելելու՝ առցանց եղանակով՝ Մոբայլ/Ինտերնետ Բանկ, Վիդեո Բանկ ծառայությունների միջոցով»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

Банк ВТБ (Армения) продлевает кредитные каникулы до 31 мая
Банк ВТБ (Армения) продлевает для своих клиентов - физических, юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, кредитные каникулы до 31 мая. Заемщики банка могут получить отсрочку по кредиту.
В банке отметили, что в настоящее время кредитные каникулы для клиентов-физических лиц доступны в виде отсрочки для погашения как основной суммы, так и процентов.
Для индивидуальных предпринимателей и юридических лиц отсрочка доступна на погашение основной суммы и процентов действующих беззалоговых кредитов, не превышающих 7 млн драмов (изначальная договорная сумма). Условия распространяются как на драмовые кредиты, так и на кредиты в иностранной валюте.
Ознакомиться с процессом предоставления кредитных каникул можно на официальном сайте банка: для клиентов-физических лиц по этой ссылке,  для клиентов-юридических лиц или индивидуальных предпринимателей по этой ссылке.
«Банк ВТБ (Армения) рекомендует своим заемщикам, которые продолжают получать доход и у которых есть возможность совершать кредитные выплаты до 31 мая, осуществлять платежи в соответствии с первоначальным графиком, чтобы в дальнейшем избежать удлинения срока погашения.
Напоминаем, что услугами Банка ВТБ (Армения) можно пользоваться онлайн, не посещая филиал, посредством мобильного/интернет банка и услуги Видео Банк»,- отмечается в сообщении.