Արժույթի միջազգային հիմնադրամը (ԱՄՀ) կորոնավիրուսի տարածման դեմ պայքարի համար հավանության է արժանացրել 50 երկրից ստացած հայտերը, որոնց ընդհանուր գումարը կազմում է $18 մլրդ:ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին մայիսի 7-ին հայտարարել է ԱՄՀ պաշտոնական ներկայացուցիչ Ջերի Ռայսը:«ԱՄՀ գործադիր խորհուրդն ուսումնասիրում է հայտերը ռեկորդային արագությամբ»,- ասել է հիմնադրամի ներկայացուցիչը՝ հավելելով, որ ԱՄՀ-ն մտադիր է կարճ ժամկետում ուսումնասիրել օգնության տրամադրման հայտեր եւս ավելի քան 50 երկրից: 27.04.2020 | 18:06 ԱՄՀ. Կոնֆլիկտները հաղթահարող երկրներն առավել կտուժեն Միջոցները տրամադրվում են առանց երկրների կողմից որոշակի պայմանների կատարման, որոնք սովորաբար պահանջում է ԱՄՀ-ն: Միաժամանակ, հիմնադրամը աշխատում է գործընթացը թափանցիկ կազմակերպելու ուղղությամբ՝ բացառելու համար կոռուպցիայի դրսեւորումներն այս հարցում: Tweet Դիտում՝ 4441

Международный валютный фонд (МВФ) одобрил запросы от 50-и стран на общую сумму в $18 млрд для борьбы с распространением коронавируса. Как передает ТАСС, об этом сообщил накануне официальный представитель фонда Джерри Райс.«Исполнительный совет МВФ рассматривает заявки рекордными темпами»,- сказал представитель фонда, добавив, что МВФ намерен в кратчайшие сроки рассмотреть заявки на предоставление помощи еще от более чем 50-и стран. 27.04.2020 | 18:06 МВФ: Страны, преодолевающие последствия конфликтов, пострадают больше всего Средства представляются без выполнения странами определенных условий, которые обычно требует МВФ, при этом фонд работает над обеспечением прозрачности и мерами по предупреждению коррупции в этом вопросе. Tweet Просмотры 4422