Քաղաքացիական ավիացիայի միջազգային կազմակերպությունը (ICAO) կանխատեսում է, որ այս տարվա սեպտեմբերի սկզբի դրությամբ համաշխարհային ուղեւորահոսքը կարող է նվազել 1,2 մլրդ-ով:Ըստ ICAO-ի՝ եկամուտների եւ թռիչքների քանակության առումով համավարակի հետեւանքների ազդեցությունն առավել շատ կզգան Եվրոպան եւ Ասիայի ու Խաղաղ օվկիանոսի տարածաշրջանի երկրները: Փորձագետների կարծիքով՝ ուղեւորահոսքի առավել զգալի նվազում սպասվում է Եվրոպայում: 23.04.2020 | 11:45 S7. Երբ կվերականգնվի միջազգային ավիահաղորդակցությունը Banks.am-ը հիշեցնում է, որ ավելի վաղ S7 ավիաընկերության սեփականատեր Վլադիսլավ Ֆիլեւը ասել էր, որ Միջազգային ավիահաղորդակցությունը կարող է վերականգնվել միայն 2021թ. ապրիլին: Tweet Դիտում՝ 5398

Международная организация гражданской авиации (ICAO) прогнозирует, что к началу сентября этого года мировой поток пассажиров может уменьшиться на 1,2 млрд человек.Эксперты ICAO считают, что в силу последствий влияния пандемии коронавируса по части доходов и количества полетов наибольшему воздействию будут подвержены Европа и страны Азиатско-Тихоокеанского региона. 23.04.2020 | 11:45 S7: Когда может быть возобновлено международное авиасообщение Banks.am отмечает, что ранее основной владелец авиакомпании S7 Group Владислав Филев прогнозировал, что международное авиасообщение может быть возобновлено лишь в апреле 2021 года. Tweet Просмотры 5397