G20 երկրների առեւտրի նախարարներն այսօր հրատապ խորհրդակցություն կանցկացնեն տեսակոնֆերանսի ձեւաչափով՝ կապված նոր տիպի կորոնավիրուսի տարածման հետ:Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, գերատեսչությունների ղեկավարները կքննարկեն համագործակցությունը՝ բժշկական սարքավորումների եւ դեղամիջոցների մատակարարումների միջազգային ցանցերի աջակցության ոլորտում: 26.03.2020 | 21:53 G20-ը $5 տրլն կուղղի կորոնավիրուսի հաղթահարմանը Banks.am-ը հիշեցնում է, որ անցած շաբաթ տեղի է ունեցել G20 երկրների հրատապ համաժողովը՝ տեսակոնֆերանսի ձեւաչափով, որի արդյունքում որոշում էր կայացվել ավելի քան $5 տրլն ներդնել համաշխարհային տնտեսության մեջ՝ COVID-19 համավարակի հետեւանքները հաղթահարելու համար։ Tweet Դիտում՝ 4034

Министры торговли стран G20 проведут сегодня экстренное совещание в формате видеоконференции в связи с распространением нового коронавируса. Как сообщает ТАСС, главы ведомств обсудят сотрудничество для поддержки международных сетей поставок медицинского оборудования и лекарственных средств. 26.03.2020 | 21:53 G20 направит $5 трлн на преодоление коронавируса Banks.am напоминает, что на прошлой неделе в формате видеоконференции прошел экстренный саммит G20, по итогам которого принято решение о вложении более $5 трлн в мировую экономику для преодоления последствий пандемии. Tweet Просмотры 4038