ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մեկնարկում է ավտովարկերի գնման գործընթաց
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ընդլայնելով իր վարկային պրոդուկտների ցանկը՝ առաջարկում է «Ավտովարկերի գնում» նոր ծրագիր՝ նախատեսված այլ բանկերում եւ վարկային կազմակերպություններում ավտովարկեր ունեցող հաճախորդների համար:
Նոր պրոդուկտը դրական վարկային պատմություն ունեցող հաճախորդներին հնարավորություն է տալիս իրենց ավտովարկերը տեղափոխել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ բարելավված պայմաններով` թեթեւացնելով ամսական վարկային բեռը:
Վարկերը գնվում են հենց Ավտովարկ պրոդուկտի տեսքով` տոկոսադրույքը սկսած 13.5%-ից, մարման ժամկետը՝ մինչեւ 60 ամիս: Ավտովարկի գնման պահին ավտոմեքենայի ժամկետը չպետք է գերազանցի արտադրման պահից 10 տարին:
Ավտոմեքենայի գնահատման համար անհրաժեշտ չէ օգտվել անկախ գնահատող կազմակերպության ծառայություններից: Ավտոմեքենայի գնահատումը Բանկը կատարում է անվճար:
Վարկի ողջ ընթացքում Բանկն իրականացնում է վարկառուի եւ ավտոմեքենայի ապահովագրում (Կասկո ապահովագրություն):
Ավտովարկի գնման նախնական որոշումը կայացվում է հաշված րոպեների ընթացքում, որի համար անհրաժեշտ է միայն անձը հաստատող փաստաթղթի եւ սոցիալական քարտի առկայությունը (հանրային ծառայությունների համարանիշ):

Банк ВТБ (Армения) рефинансирует автокредиты
Банк ВТБ (Армения) расширил линейку своих кредитных продуктов и предлагает новую программу «Рефинансирование автокредитов», предназначенную для клиентов, имеющих автокредиты в других банках и кредитных организациях.
Новый продукт дает возможность клиентам с положительной кредитной историей перевести свой автокредит в Банк ВТБ (Армения) по улучшенным условиям, тем самым облегчая ежемесячную кредитную нагрузку.
Кредиты рефинансируются в виде «Автокредита»: процентная ставка - начиная от 13.5%, срок кредита - до 60 месяцев. Максимальный срок с даты производства автомобиля на момент рефинансирования не должен превышать 10 лет.
Для оценки автомобиля не требуются услуги независимых оценочных компаний, так как Банк проводит оценку автомобиля бесплатно.
В течение всего срока кредита Банком осуществляется страхование заемщика и автомобиля (страхование Каско).
Предварительное решение о рефинансировании автокредитов принимается за считанные минуты, и для этого требуется лишь документ, удостоверяющий личность и социальная карта (номер общественных услуг).