ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ֆիզանձանց վարկային պորտֆելը հասել է 100 մլրդ դրամի
Ինչպես նշել են բանկում, մեկուկես տարուց պակաս ժամանակահատվածում բանկն ավելացրել է պորտֆելը 22 մլրդ դրամով, «ինչը բանկի վարկային քաղաքականության բարձր  արդյունավետության ցուցանիշն է»:
Բանկում ընդգծել են, որ 2018թ. սկզբից ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը շարունակում էր ամրապնդել իր դիրքը ֆիզիկական անձանց վարկավորման ասպարեզում՝ այդպիսով մեծացնելով վարկային պորտֆելը տարեսկզբի համեմատ 11%-ով, իսկ 2017թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ ֆիզիկական անձանց վարկային պորտֆելի աճը կազմել է 27%:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը շարունակում է զբաղեցնել առաջատար դիրքեր ՀՀ բանկային շուկայում, ակտիվորեն զարգացնելով իր պրոդուկտային շարքը եւ դարձնելով վարկային պրոդուկտները հաճախորդների համար առավել մատչելի: Բանկը ֆիզիկական անձանց վարկավորմանը հատուկ ուշադրություն է դարձնում, քանի որ հենց տվյալ ուղղությունն ունի հատուկ նշանակություն բնակչության սոցիալ-տնտեսական զարգացման համար:
Բանկի վարկավորման համակարգը պայմանավորված է բնակիչների նպատակներով եւ կարիքներով ու առաջին հերթին ուղղված է յուրաքանչյուր քաղաքացու պահանջների իրականացման համար պայմանների եւ հնարավորությունների ստեղծմանն այնպիսի հարցերում, ինչպիսիք են բնակարանի ձեռքբերումը, շինարարությունը եւ վերանորոգումը, ուսումը, սպառողական նպատակներով ապրանքների ձեռքբերումը, եւ այլն»,- նշված է հաղորդագրությունում:

Кредитный портфель физлиц Банка ВТБ (Армения) достиг 100 млрд драмов
Как сообщили в банке, меньше чем за полтора года Банк ВТБ (Армения) нарастил портфель на 22 млрд драмов, что «является показателем высокой эффективности кредитной политики банка».
В банке подчеркнули, что с начала 2018г. Банк ВТБ (Армения) продолжал укреплять свою позицию в сфере кредитования физических лиц, тем самым увеличив кредитный портфель с начала года на 11%, а по сравнению с тем же показателем за аналогичный период 2017 г. рост кредитного портфеля физических лиц составил 27%.
«Банк ВТБ (Армения) продолжает занимать лидирующие позиции на банковском рынке Армении, активно развивая свою продуктовую линейку и делая кредитные продукты более доступными для клиентов. Особое внимание банк уделяет кредитованию физических лиц, т.к. именно данное направление имеет особую значимость для социально-экономического развития населения.
Разработанная банком система кредитования населения обусловлена его целями и нуждами и, в первую очередь, направлена на создание условий и возможностей для реализации потребностей каждого гражданина в таких вопросах, как приобретение, строительство и ремонт жилья, обучение, приобретение товаров на потребительские нужды и т.д.»,- говорится в сообщении.