ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բարելավել է սպառողական վարկերի պայմանները
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հերթական անգամ նվազեցրել է «Ունիվերսալ» սպառողական վարկերի տոկոսադրույքները եւ բոլոր տեսակի միջնորդավճարները:
Ինչպես նշել են բանկում, «Ունիվերսալ» սպառողական վարկերը տրամադրվում են ֆիզիկական անձանց առօրյա գնումների նպատակով՝ առանց վարկի օգտագործման նպատակը ճշտելու:
Այսուհետ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կարող են ձեւակերպել առանց գույքային ապահովման սպառողական վարկ հետեւյալ պայմաններով.
- Վարկի առավելագույն գումար՝ ամսական եկամտի մինչեւ 12-ապատիկը,
- Տոկոսադրույք՝ սկսած 12%-ից,
- Վարկի ժամկետ՝ մինչեւ 60 ամիս:
«Ունիվերսալ» վարկը նաեւ ընձեռում է անձնական կամավոր ապահովագրության հնարավորություն վարկառուի համար:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի միջոցով աշխատավարձ ստացող հաճախորդների համար գործում են վարկավորման հատուկ պայմաններ:
Վարկի համար կարող են դիմել 23 տարեկան լրացած ՀՀ ռեզիդենտ ֆիզիկական անձիք՝ ներկայացնելով անձը հաստատող փաստաթուղթ եւ հանրային ծառայությունների համարանիշ (սոց. քարտ):

Банк ВТБ (Армения) улучшил условия потребительских кредитов
Банк ВТБ (Армения) в очередной раз снизил процентные ставки и все виды комиссий потребительских кредитов «Универсал».
Как отметили в банке, потребительские кредиты «Универсал» выдаются физическим лицам для любых повседневных нужд без уточнения цели использования кредита.
Отныне клиенты Банка ВТБ (Армения) могут оформить потребительский кредит без имущественного обеспечения на следующих условиях:
- максимальная сумма кредита - до 12-кратного размера ежемесячного дохода,
- процентная ставка – от 12%,
- срок кредита – до 60 месяцев.
Кредит «Универсал» предоставляет также возможность личного добровольного страхования заемщика от несчастного случая.
Для клиентов, получающих зарплату через Банк ВТБ (Армения), действуют специальные условия кредитования.
За кредитом могут обращаться физические лица-резиденты Армении в возрасте от 23 лет, предъявив документ, удостоверяющий личность, и номер общественных услуг (соц. карту).