ՌԴ բանկերը երկրի մարզիկներին աջակցող ֆլեշմոբ են մեկնարկել
Հարավային Կորեայում օլիմպիական խաղերի բացման նախաշեմին ռուսաստանյան մի շարք բանկեր եւ ընկերություններ սոցցանցերում ֆլեշմոբ են նախաձեռնել՝ ի աջակցություն Ռուսաստանը ներկայացնող մարզիկների:
Ինչպես հաղորդում է Banki.ru-ն, մասնավորապես, բանկերը սոցցանցերում իրենց էջերին չեզոք մոխրագույն «համազգեստ» են «հագցրել»՝ էջերի շապիկներին նշելով #FromRussia հեշթեգը, իսկ լոգոտիպերի վրա՝ supporting athletes from Russia (աջակցում ենք ռուսաստանցի մարզիկներին) գրառումը:
Սոցցանցերում առաջինն իր էջերը վերափոխել է Տինկոֆ Բանկը: Ավելի ուշ նրան են միացել Սբերբանկը, Ալֆա Բանկը, «Միր» վճարային համակարգը եւ մյուսները:
Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի որոշմամբ՝ Փհենչան Օլիմպիադա մեկնած ՌԴ մարզիկները դոպինգային սկանդալի պատճառով հարկադրված կլինեն մրցումներին մասնակցել չեզոք համազգեստով (առանց ՌԴ խորհրդանիշերի):

Российские банки запустили флешмоб в поддержку атлетов страны
В преддверии открытия Олимпийских игр в Южной Корее ряд российских банков и компаний запустили флешмоб в социальных сетях в поддержку атлетов России.
Как сообщает Banki.ru, в частности, банки «переодели» свои страницы в соцсетях в нейтральную серую «форму», на обложках страниц разместив хэштег #FromRussia, а на логотипах - надпись: supporting athletes from Russia (поддерживаем атлетов из России).
Первым свои страницы в соцсетях переделал Тинькофф Банк. Позже к нему присоединились Сбербанк, Альфа-Банк, ПС «Мир» и другие.
По решению МОК, российские спортсмены, поехавшие на Олимпиаду в Пхенчхан, вынуждены будут участвовать в соревнованиях в нейтральной форме (без символики РФ) из-за допингового скандала.