2007 թ. առաջին եռամսյակում UNIstream-ի շրջանառությունը Հայաստանում կազմել է $92.5 մլն
Երեւան, 23 մայիսի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. 2007 թ. առաջին եռամսյակի տվյալներով, UNIstream դրամական փոխանցումների համակարգի շրջանառությունը Հայաստանում կազմել է $92.5 մլն, ինչը 1.7 անգամ գերազանցում է նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշը:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հաղորդեցին "Յունիբանկի" մամլո ծառայությունում, 2006 թվականին գործարքների ծավալը 2005 թ. հետ համեմատ համարյա կրկնապատկվել էր, կազմելով $413.3 մլն:
Հայաստանի Կենտրոնական բանկի տվյալների համաձայն, UNIstream-ի բաժին է ընկնում Հայաստանի դրամական փոխանցումների շուկայի ամենամեծ հատվածը` 47%-ից ավելի:
Մեկնաբանելով հանրապետությունում բիզնեսի աճի բարձր տեմպերը, “Յունիբանկ” ՓԲԸ վարչության նախագահ Վարդան Աթայանն ասել է, որ Հայաստանը ԱՊՀ-ում դրամական փոխանցումների շուկայի ամենադինամիկ զարգացող հատվածներից մեկն է: Նրա խոսքերով, 2007 թ. UNIstream-ը նախատեսում է Հայաստանում հասնել $600 մլն-ի շրջանառության:

По итогам первого квартала 2007 года оборот UNIstream в Армении cоставил $ 92,5 млн
Ереван, 23 мая /Медиамакс/. По итогам первого квартала 2007 года оборот системы денежных переводов UNIstream в Армении достиг $ 92,5 млн, что в 1.7 раза превышает показатель аналогичного периода прошлого года.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе Юнибанка, объём транзакций системы в 2006 году по сравнению с 2005 годом почти удвоился, составив $ 413,3 млн.
Согласно данным Центрального банка Армении, на долю UNIstream приходится самый большой сегмент рынка денежных переводов в Армении - свыше 47%.
Комментируя высокие темпы роста бизнеса в республике, председатель правления ЗАО «Юнибанк» Вардан Атаян заявил, что Армения является одним из наиболее динамично развивающихся сегментов рынка денежных переводов в СНГ. По его словам, в 2007 году UNIstream планирует достичь в Армении оборота в размере $ 600 млн.