ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը նվազեցրել է ավտովարկերի տոկոսադրույքները
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բարելավել է ավտոմեքենաների ձեռքբերման վարկերի պայմանները՝ նվազեցնելով տոկոսադրույքները։
Ինչպես հայտնել են բանկում, հաճախորդներն այսուհետ կկարողանան ձեւակերպել առաջնային եւ երկրորդային շուկայի ավտոմեքենաների ձեռքբերման վարկեր՝ սկսած 14%-ից։
Բանկը նաեւ տրամադրում է վարկավորում՝ արդեն ներմուծված ավտոմեքենաների համար, որոնք ներկրվել են ՀՀ ավտովարկի հայտի ներկայացումից առաջ՝ 30 օրվա ընթացքում։
Ավտովարկերը տրամադրվում են հետեւյալ պայմաններով՝ 14% նվազագույն տոկոսադրույք, մինչեւ 5 տարի մարման ժամկետ, 500 հազ-ից մինչեւ 24 մլն դրամ գումար, կանխավճար՝ սկսած 20%-ից: Ավտոմեքենայի արտադրման առավելագույն ժամկետը պետք է կազմի 10 տարի։
«Հայտ ներկայացնելու համար պահանջվում է փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթ՝ անձը հաստատող փաստաթուղթ եւ սոցիալական քարտ (հանրային ծառայությունների համարանիշ), իսկ եկամտի մասին տեղեկանքը պահանջվում է միայն այն դեպքում, երբ հաճախորդն այն չի ստանում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Հայտով նախնական որոշումն ընդունվում է մինչեւ 5 ժամում՝ առաջնային շուկայի եւ մինչեւ 2 աշխատանքային օրում՝ երկրորդային շուկայի դեպքում:
Բանկում տեղեկացրել են, որ ավտոմեքենայի գնահատման անկախ գնահատող ընկերության ծառայություններից օգտվելն անհրաժեշտ չէ, քանի որ բանկն անվճար անցկացնում է ավտոմեքենայի գնահատումը։
Բացի այդ, վարկի ամբողջ ընթացքում բանկի կողմից իրականցվում է վարկառուի եւ ավտոմեքենայի ապահովագրություն։

Банк ВТБ (Армения) снизил процентные ставки автокредитов
Как сообщили в банке, отныне клиенты смогут оформлять кредиты на приобретение автомобилей первичного и вторичного рынка начиная от 14%.
Банк предоставляет также кредитование уже импортированных автомобилей, ввезенных в Армению в течение 30 дней до подачи заявки на автокредит.
Автокредиты предоставляются на следующих условиях: минимальная процентная ставка – 14%, срок погашения кредита – до 5 лет, сумма – от 500 тыс. до 24 млн драмов, предоплата – от 20%. Максимальный срок производства автомобиля должен составлять 10 лет.
«Для подачи заявки требуется минимальный пакет документов: документ, удостоверяющий личность и социальная карта (номер общественных услуг), а справка о доходах требуется лишь в том случае, если клиент не получает зарплату в банке», - говорится в сообщении.
Предварительное решение по заявке принимается до 5 рабочих часов в случае первичного рынка и до 2-х рабочих дней в случае вторичного рынка.
В банке сообщили, что для оценки автомобиля не потребуется воспользоваться услугами независимой оценочной компании, так как банк бесплатно проводит оценку автомобиля.