“ԱԿԲԱ-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկը” եւ “ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը” ընդգրկվել են ԱՊՀ 100 ամենակապիտալիզացված բանկերի ցուցակում
05.04.2007 | 16:55 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան, 05 ապրիլի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. “ԱԿԲԱ-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկը” եւ “ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը” ընդգրկվել են ԱՊՀ 100 ամենակապիտալիզացված բանկերի ցուցակում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, 2007 թ. հունվարի 1-ի դրությամբ “Ինտերֆակս-ՑԷԱ” գործակալության կողմից կազմված ԱՊՀ 100 ամենակապիտալիզացված բանկերի ցուցակում “ԱԿԲԱ-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկը” զբաղեցրել է 19-րդ տեղը, իսկ “ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը”` 74-րդ տեղը:
ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը նշում է, որ 2006 թ. հուլիսի 1-ի դրությամբ “Ինտերֆակս-ՑԷԱ” գործակալության կողմից կազմված ԱՊՀ 100 ամենակապիտալիզացված բանկերի ցուցակում հայկական բանկերից ընդգրված էին “ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը” (66-րդ տեղը) եւ “Արդշինինվեստբանկը” (72-րդ տեղը):
“Ինտերֆակս-ՑԷԱ” տվյալներով, 2007 թ. հունվարի 1-ի դրությամբ “ԱԿԲԱ-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկի” ակտիվները կազմել են $ 145.32 մլն, իսկ ակտիվներում կապիտալի չափաբաժինը` 34.6%:
“Ինտերֆակս-ՑԷԱ” տվյալներով, 2007 թ. հունվարի 1-ի դրությամբ “ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը” ակտիվները կազմել են $ 125.6 մլն, իսկ ակտիվներում կապիտալի չափաբաժինը` 20.4%:

«АКБА-Кредит Агрикол Банк» и «ВТБ-Армения Банк» вошли в число 100 самых капитализированных банков СНГ
Ереван, 5 апреля /Медиамакс/. «АКБА-Кредит Агрикол Банк» и «ВТБ-Армения Банк» вошли в число 100 самых капитализированных банков СНГ.
Как сообщает агентство Медиамакс, в списке 100 самых капитализированных банков СНГ, составленных агентством «Интерфакс-ЦЭА» по состоянию на 1 января 2007 года, «АКБА-Кредит Агрикол Банк» занял 19-е место, а «ВТБ-Армения Банк» - 74-е место.
Агентство Медиамакс отмечает, что в списке 100 самых капитализированных банков СНГ, составленных агентством «Интерфакс-ЦЭА» по состоянию на 1 июля 2006 года, из армянских банков присутствовали «ВТБ-Армения Банк» (66-е место) и «Ардшининвестбанк» (72-е место).
По данным «Интерфакс-ЦЭА», по состоянию на 1 января 2007 года активы «АКБА-Кредит Агрикол Банк» составили $ 145.32 млн, а доля капитала в активах – 34.6 %.
По данным «Интерфакс-ЦЭА», по состоянию на 1 января 2007 года активы «ВТБ-Армения Банка» составили $ 125.6 млн, а доля капитала в активах – 20.4 %.