Կոնվերս Բանկը հայ նկարչուհիների աշխատանքների ցուցահանդես կանցկացնի
Կոնվերս Բանկի գլխավոր գրասենյակում այսօր՝ Կանանց տոնին ընդառաջ, հայ ժամանակակից նկարչուհիների աշխատանքների ցուցահանդես կբացվի:
Ինչպես հայտնել են բանկում, ցուցահանդեսն Էռնեկյան խմբի երկու կառույցների՝ «Զվարթնոց» օդանավակայանի եւ Կոնվերս Բանկի համատեղ նախագիծ է, իսկ ցուցանմուշները տրամադրել են օդանավակայանի ցուցասրահից:
«Կոնվերս Բանկը շնորհավորում է բոլոր կանանց՝ գարնանային գեղեցիկ տոների՝ մարտի 8-ի եւ ապրիլի 7-ի կապակցությամբ, եւ իր  բոլոր հաճախորդներին  հնարավորություն տալիս օգտվել բանկի ծառայություններից եւ զուգահեռաբար հաղորդակից լինել հայ ժամանակակից գեղանկարչությանն ու կիրառական արվեստին»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Ցուցահանդեսը կտեւի մեկ ամիս եւ ամբողջ ընթացքում բաց կլինի բոլոր ցանկացողների համար:
Բանկում տեղեկացրել են, որ ցուցահանդեսի բացմանը Կոմիտասի երգերի կատարումներով հանդես կգա «Այ Վուեյ» համույթը:

Конверс Банк проведет выставку армянских художниц
Сегодня, в канун Женского праздника, в головном офисе Конверс Банка откроется выставка работ современных армянских художниц.
Как сообщили в банке, выставка является совместным проектом двух компаний Группы Эрнекян - аэропорта «Звартноц» и Конверс Банка, а экспонаты выставки были предоставлены галереей аэропорта «Звартноц».
«Банк поздравляет всех женщин с прекрасными весенними праздниками: 8-м марта и 7-м апреля, предоставляя возможность всем своим клиентам воспользоваться услугами банка и, одновременно, приобщиться к современной армянской живописи и прикладному искусству», - говорится в сообщении.