Առէկսիմբանկը գործարկել է «Ամառ՝ այս գործը հանգիստ է սիրում» ակցիան
Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբը գործարկել է «Ամառ՝ այս գործը հանգիստ է սիրում» խորագրով ակցիա ամառային արձակուրդների ընթացքում արժեքավոր իրերի եւ փաստաթղթերի ապահով պահպանման համար:
Ինչպես նշել են բանկում, հունիսի 27-ից մինչեւ սեպտեմբերի 30-ը նվազագույնը 6 ամիս ժամկետով վարձակալության պայմանագիր կնքելու դեպքում  հաճախորդներին տրամադրվում է 50% զեղչ` գլխամասային գրասենյակում 75x310x435 չափսի  եւ «Նալբանդյան» մասնաճյուղում 175х310х435 չափսի անհատական պահատեղի վարձակալության համար:
«Բանկի պահոցը համալրված է անվտանգության ժամանակակից համակարգերով, որոնք թույլ են տալիս ապահովել դրանցում իրականացվող գործառնությունների պաշտպանությունն ու գաղտնիությունը»,- նշել են բանկում:
Առէկսիմբանկում գործում են չորս չափերի անհատական պահատեղեր, որոնք կարող են վարձակալել ինչպես ֆիզիկական, այնպես էլ իրավաբանական անձինք: Վարձակալության ժամկետը  մեկ օրից մինչեւ մեկ տարի է: Որքան երկար է ժամկետը, այնքան փոքր է օրական վարձավճարը:
Անհատական պահատեղերից կարող են օգտվել նաեւ լիազորված երրորդ անձինք, իսկ վարձակալության պայմանագրի կնքման համար անհրաժեշտ է ներկայացնել միայն անձնագիր եւ սոցքարտ:

Арэксимбанк запустил акцию «Лето любит отдых»
Арэксимбанк-группа Газпромбанка запустил акцию «Лето любит отдых» для надежного хранения ценностей и документов в период летних отпусков.
Как отметили в банке, в случае заключения договора аренды с 27 июня до 30 сентября на срок более 6 месяцев, клиенту предоставляется скидка в размере 50% на аренду сейфовых ячеек, размером 75 х 310 х 435 в головном офисе и 175 х 310 х 435 в филиале банка «Налбандян».
«Сейфовое хранилище банка оснащено современными охранными системами, позволяющими обеспечить полную безопасность и конфиденциальность проводимых в нем операций»,- отметили в банке.
В Арэксимбанке имеются сейфовые ячейки четырех размеров, которые могут арендовать как физические, так и юридические лица. Срок аренды сейфа - от одного дня до одного года: чем больше срок, тем ниже плата.
Банком также предусмотрена возможность пользования индивидуальным сейфом доверенными третьими лицами. Для заключения договора аренды необходимы только паспорт и социальная карточка.