«Տաշիր»-ը $10 մլն է ներդրել Սոչիում ռեստորանային բիզնեսի մեջ
«Տաշիր» ընկերությունների խումբը հեղինակային խոհանոցի ավանդույթների վրա հիմնված ռեստորանային խոշոր նախագիծ է գործարկում՝ D.O.M, որը գտնվում է Սոչի քաղաքի Grand Marina առեւտրային համալիրի տարածքում:
Ինչպես հայտնում են ընկերության մամուլի ծառայությունից, նախագծի բոլոր փուլերի աշխատանքները՝ շինարարությունից մինչեւ կառավարում, կատարել է «Տաշիր»-ը:
Ներդրումների ընդհանուր ծավալը կազմել է շուրջ $10 մլն:
3 000 քմ տարածք ունեցող 4-հարկանի համալիրը կարող է ընդունել մինչեւ 1200 այցելու: Առաջին հարկում սրճարան է գործում, երկրորդ եւ երրորդ հարկերում՝ ռեստորան եւ բար, չորրորդ հարկում կառուցված է ծովափին նայող բացօթյա ընդարձակ պատշգամբ:

«Ташир» вложил $10 млн в ресторанный проект в Сочи
Группа компаний «Ташир» запускает новый масштабный ресторанный проект авторской кухни D.O.M на территории торговой галереи Grand Marina в городе Сочи.
Как сообщили в пресс-службе компании, «Ташир» стал единым исполнителем на всех стадиях реализации проекта: от строительства до управления.
Совокупный объем инвестиций составил порядка $10 млн.
Четырехэтажный комплекс общей площадью около 3 000 кв. м рассчитан на 1200 посадочных мест. На первом этаже расположено кафе, на втором и третьем - ресторан и бар, четвертый этаж занимает летняя терраса с панорамным видом на побережье.