Աշոտ Օսիպյանը նշանակվել է “Արարատ-Բանկ”-ի գործադիր տնօրենի պաշտոնակատար
Երեւան, 12 հոկտեմբերի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/.“Արարատ-Բանկ” ՓԲԸ Խորհդի որոշմամբ Աշոտ Օսիպյանը նշանակվել է բանկի գործադիր տնօրենի պաշտոնակատար:
Այդ մասին այօսր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնեցին “Արարատ-Բանկ”-ի մեթոդոլոգիայի եւ ռազմավարության վարչությունում:
1999 թվականից մինչեւ 2006 թվականի հունիսը Աշոտ Օսիպյանը զբաղեցրել է “ՀայԷկոնոմբանկ“-ի գործադիր տնօրենի եւ վարչության նախագահի պաշտոնները:
“Արարատ-Բանկ”-ը հիմնադրվել է 1991 թվականին կապի բնագավառում աշխատող իրավաբանական անձանց կոզմից` “Հայկապբանկ” անվանումով: 2004 թվականի հոկտեմբերին բանկի բաժնետոմսերը ձեռք է բերել վառելիքի խոշոր ներկրող “Ֆլեշ” ընկերությունը: 2005 թվականի սեպտեմբերին բանկը վերանվանվել է “Արարատ-Բանկի”:

Ашот Осипян назначен исполняющим обязанности исполнительного директора «Арарат-Банка»
Ереван, 12 октября /Медиамакс/. Решением Совета ЗАО «Арарат-Банк» Ашот Осипян назначен исполняющим обязанности исполнительного директора банка.
Об этом агентству Медиамакс сообщили сегодня в управлении стратегии и методологии «Арарат-Банка».
С 1999 года по июнь 2006 года Ашот Осипян занимал должности председателя правления и исполнительного директора «Армэкономбанка».
«Арарат-Банк» был основан в 1991 году под названием «Армсвязьбанк» юридическими лицами, работающими в сфере связи. В октябре 2004 года акции банка приобрел один из крупных нефтетрейдеров Армении - компания «Флэш». В сентябре 2005 года банк был переименован в «Арарат-Банк».