Էլեկտրաէներգիան կթանկանա շուրջ 7 դրամով
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովն (ՀԾԿՀ) այսօր տեղի ունեցած քննարկում-քվեարկության ժամանակ միաձայն ընդունել է էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացման վերաբերյալ նախագիծը:
Նախագծի համաձայն՝ օգոստոսի 1-ից ՀՀ-ում էլեկտրաէներգիայի գործող սակագնին կգումարվի եւս 6.93 դրամ:
Ներկայում էլեկտրաէներգիայի ցերեկային սակագինը բնակչության համար կազմում է 41.85 դրամ/կՎտժ, իսկ գիշերայինը` 31.85 դրամ/կՎտժ:
Ի դեպ, քննարկմանը ներկա չի եղել «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Եվգենի Բիբինը՝ գրավոր հայտնելով, որ իր մասնակցությունն անհնար է մի շարք հանգամանքների բերումով:
Ս.թ. մայիսի 8-ին ՀԷՑ-ը դիմել էր հանձնաժողովին` սպառողների համար էլեկտրաէներգիայի սակագնի վերանայման եւ 17 դրամով բարձրացման հարցով:

Электроэнергия подорожает на около 7 драмов
Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) сегодня в ходе обсуждений единогласно утвердила проект повышения тарифов на электроэнергию.
Согласно проекту, с 1 августа в Армении тарифы на электроэнергию вырастут на 6,93 драма.
В настоящее время тарифы на электроэнергию для населения Армении составляют 41,85 драмов за кВт/ч - днем и  31,85 драмов за кВт/ч - ночью.
Примечательно, что на обсуждении не присутствовал генеральный директор ЗАО «Электрические сети Армении» (ЭСА) Евгений Бибин, который письменно уведомил КРОУ о невозможности своего присутствия по ряду причин.
Отметим, что 8 мая текущего года ЭСА обратилась в комиссию с заявкой о повышении на 17 драмов тарифов на электроэнергию для потребителей.