Հայտնի են ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի եւ MasterCard-ի համատեղ ակցիայի հաղթողները
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը եւ MasterCard միջազգային վճարային համակարգն ամփոփել են «Ղեկին ՎՏԲ-ի հետ» ակցիան, որին մասնակցել են ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Cirrus/Maestro, MasterCard Standard եւ Gold MasterCard պրեմիում դասի քարտապանները:
Գլխավոր մրցանակին՝ Renault Logan ավտոմեքենային, արժանացել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդ Անահիտ Հարությունյանը:
Դեպի Շրի Լանկա 2 անձի համար ուղեգիրը շահել է Լիլիա Դավթյանը, իսկ 500 հազ. դրամ արժողությամբ կենցաղային տեխնիկայի ձեռքբերման հավաստագիրը՝ Գայանե Բադալյանը:
«Ուրախ ենք հաճախորդներին տրամադրել նոր հնարավորություններ ու հարմարավետություն՝ բանկային ծառայություններից օգտվելիս, ինչպես նաեւ նրա համար, որ անցկացրինք եւս մեկ հետաքրքիր արշավ MasterCard-ի հետ: Ակցիան ուղղված էր անկանխիկ վճարումների ծավալի ավելացմանը: Անցյալ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ MasterCard քարտերի շրջանառությունը զգալիոներն աճել է: Իսկ դա, իր հերթին, նպաստում է սպառողների՝ ֆինանսական մշակույթի եւ Հայաստանի անկանխիկ վճարումների շուկայի զարգացմանը»,- ասել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Յուրի Գուսեւը:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հետ համատեղ մեր ակցիան ուղղված է անկանխիկ վճարումների մասսայականացմանը, եւ եւս մեկ քայլ է՝ դեպի անկանխիկի աշխարհ: Քարտով վճարելն արագ է, հարմար ու ապահով: Եվ ես ուրախ եմ, որ մեր հարգելի գործընկերոջ հետ քարտապաններին հնարավորություն ենք տվել շահելու հրաշալի նվերներ՝ պարզապես քարտով վճարելով գնումներ դիմաց»,- ասել է Հայաստանում, Բելառուսում եւ Ղազախստանում MasterCard-ի կառավարիչ տնօրեն Ալեքսանդր Դունաեւը:
Ըստ ակցիայի պայմանների՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի առեւտրի եւ սպասարկման ցանկացած կետում կատարած ամեն 1000 դրամի գործարքի դիմաց հաճախորդները կուտակել են 2 բոնուսային միավոր, իսկ ՀՀ տարածքում եւ արտասահմանում առեւտրի եւ սպասարկման այլ կետերում կատարած նույն գումարի գործարքի դիմաց՝ 1 բոնուսային միավոր:
Ակցիայի ամփոփմանը ամենաշատ միավորներ հավաքած 100 հաճախորդները մասնակցել են նվերների խաղարկությանը:
Քարտի միջոցով Հայաստանի տարածքում կամ արտասահմանում վճարելով ցանկացած գումարի ապրանքի կամ ծառայության դիմաց, ինչպես նաեւ համացանցի միջոցով գնումներ կատարելիս՝ քարտապանները կարող էին մասնակցել 3 արժեքավոր նվերների խաղարկությանը:

Объявлены победители совместной акции Банка ВТБ (Армения) и MasterCard
Банк ВТБ (Армения) и международная платежная система MasterCard 14 апреля подвели итоги совместной акции «За рулем с ВТБ», в которой участвовали держатели карт Cirrus/Maestro и MasterCard Standard, а также премиальных карт Gold MasterCard Банка ВТБ (Армения).
Главный приз – автомобиль Renault Logan получила Анаит Арутюнян. Обладателем путешествия на двоих в Шри-Ланку стала Лилия Давтян, а сертификат на приобретение бытовой техники на сумму 500 тыс. драмов выиграла Гаяне Бадалян.
«Мы рады предоставить клиентам больше возможностей и комфорта от пользования банковскими услугами, а также тому, что провели еще одну интересную кампанию в партнерстве с MasterCard. Акция была направлена на увеличение объема безналичных платежей, и по сравнению с аналогичным периодом прошлого года оборот по картам MasterCard в нашем Банке существенно вырос. А это, в свою очередь, содействует развитию финансовой культуры потребителей и рынка безналичных платежей Армении»,- отметил Генеральный директор-Председатель Директората ЗАО «Банк ВТБ» (Армения) Юрий Гусев.
«Наша совместная акция с Банком ВТБ (Армения) направлена на популяризацию безналичных платежей и является еще одним шагом к миру без наличных. Оплата картами − это быстро, удобно и безопасно. И я рад тому, что вместе с нашим уважаемым партнером, мы предоставили держателям карт возможность выиграть замечательные призы, просто оплачивая покупки картой. От имени MasterCard я поздравляю победителей»,- отметил, в свою очередь, управляющий директор MasterCard в Армении, Беларуси и Казахстане Александр Дунаев.
По условиям акции, клиенты банка – держатели карт MаsterCard за каждую безналичную транзакцию в размере 1000 драмов, осуществленную в торгово-сервисной точке Банка ВТБ (Армения), накапливали 2 бонусных балла. За каждую безналичную транзакцию в размере 1000 драмов, совершенную в торгово-сервисной точке других банков РА и за рубежом (в том числе в интернет-магазинах, за исключением коммунальных и других безналичных транзакций, осуществленных через банкоматы) - 1 бонусный балл. По итогам акции 100 держателей карт, набравших наибольшее количество баллов, приняли участие в розыгрыше трех призов.
Эта была вторая совместная акция Банка ВТБ (Армения) и MasterCard. Она проводилась с 15 декабря 2014г. до 15 марта 2015г. включительно. Лицом маркетинговой кампании является армянская модель Лусине Товмасян.