Revolut-ը գործարկել է ԱԲ օգնական ֆինանսների կառավարման համար
Օգտատերերը կարող են ծախսերի մասին տեղեկություններ ստանալ, ստուգել ներդրումները, կառավարել բաժանորդագրությունները կամ պլանավորել ուղեւորությունները՝ հավելվածում մեկ երկխոսության շրջանակներում:
AI by Revolut (AIR)-ը դուրս է գալիս ավանդական չաթ-բոտի սահմաններից եւ թույլ է տալիս օգտատերերին կառավարել իրենց ֆինանսական կյանքը պարզ խոսակցության միջոցով, հաղորդում է Finextra-ն:
«Մենք համարում ենք, որ անվերջ ներդիրների եւ մենյուների դարաշրջանն անցել է:
AIR-ով մենք առաջարկում ենք ֆինանսական վերլուծության նոր մակարդակ՝ հզոր, բայց պարզ օգտագործման համար: Այն սոսկ օգնական չէ, այլ «երկրորդ օդաչու», որը բարելավում է առօրյա կյանքը եւ ֆինանսների կառավարումը դարձնում նույնքան պարզ ու բնական, որքան հաղորդագրություն ուղարկելը»,- ասել է Revolut-ի հաճախորդների փորձի եւ AI ապրանքատեսակների տնօրեն եւ գլխավոր մենեջեր Յուլիա Պոնոմարեւան:

15.04.2026 | 09:46 Главная страница / Новости / Финтех /
Пользователи смогут мгновенно получать информацию о расходах, проверять инвестиции, управлять подписками или планировать поездки - всё это в рамках одного диалога в приложении.
AI by Revolut (AIR) выходит за рамки традиционного чат-бота и позволяет пользователям управлять финансовой жизнью посредством простого разговора, сообщает Finextra.
«Мы считаем, что эпоха бесконечных вкладок и меню осталась в прошлом. С AIR мы предлагаем новый уровень финансовой аналитики – мощный, но простой в использовании. Это не просто ассистент, а «второй пилот», который улучшает повседневную жизнь и делает управление финансами таким же простым и естественным, как отправка сообщения», - сказала директор и генеральный менеджер по продуктам в сфере клиентского опыта и AI в Revolut Юлия Пономарева.