2019թ. «Տինկոֆ Բանկ»-ը նախատեսում է «ձերբազատվել» իր անվանման «բանկ» բառից:Ինչպես հաղորդում է Banki.ru-ն, այս մասին ասել է բանկի հիմնադիր Օլեգ Տինկովը՝ դեկտեմբերի 6-ին կայացած կորպորատիվ երեկոյի ժամանակ: «Ես չեմ սիրում «բանկ» բառը, այն այսօր շատ հաճախ է հնչում: Իրականում մենք ոչ մի բանկ էլ չենք, մենք օնլայն ընկերություն ենք եւ մրցակցում ենք այնպիսի էկոհամակարգերի հետ, ինչպիսիք են «Յանդեքս»-ը, Mail.Ru-ն, Amazon-ը եւ այլն: Առաջին հերթին, մենք օնլայն IT ընկերություն ենք»,- ասել է Օլեգ Տինկովը: 21.12.2017 | 17:41 Գերման Գրեֆը չի սիրում բանկերը, իսկ քարտերը նախնադար է համարում Նրա խոսքով՝ 3-4 տարի հետո «Տինկոֆ Բանկ»-ը նախատեսում է դառնալ երկրորդ ֆինանսական էկոհամակարգը Ռուսաստանում՝ Սբերբանկից հետո: «Հասկանալի է, որ մենք չենք կարող մրցակցել Սբերբանկի հետ, դա հնարավոր չէ, սակայն մենք ցանկանում են լինել երկրորդը եւ դա շատ լավ է. Սբերբանկը մենաշնորհատեր է, եւ մենք չենք կարող ոտնձգություն կատարել նրա դեմ»,- ասել է բանկիրը:«Մեր նպատակը պարզ է, եւ, կարծում եմ, որ 3-4 տարի հետո մենք կհասնենք դրան: Մենք ցանկանում ենք 20 մլն հաճախորդ ունենալ, այժմ 8 մլն է: Մենք ցանկանում ենք $1 մլրդ մաքուր շահույթ ունենալ, իսկ այս տարի $400 մլն զուտ շահույթ կարձանագրենք»,- հավաստիացրել է Օլեգ Տինկովը:Երեկոյի ժամանակ հայտնի է դարձել, որ «Տինկոֆ Բանկ»-ը մշակել է սեփական ձայնային օգնականը, որը պաշտոնապես կներկայացվի մոտ օրերս: «Օլեգ» անունը կրող ձայնային օգնականը կաջակցի օգտատերերին ֆինանսական եւ առօրյա խնդիրներ լուծելիս, օրինակ՝ կօգնի կատարել դրամական փոխանցումներ կամ սեղան ամրագրել ռեստորանում: «Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 35948

В 2019 году «Тинькофф Банк» планирует «избавиться» от слова «банк» в своем названии. Как сообщает портал Banki.ru, об этом сказал основатель банка Олег Тиньков в ходе состоявшегося 6 декабря корпоратива.«Я не люблю слово «банк», оно слишком часто сейчас звучит. На самом деле мы никакой не банк. Мы - онлайн-компания, мы конкурируем с такими экосистемами как «Яндекс», Mail.ru, Amazon и т.д. Мы прежде всего онлайн IT-компания»,- отметил Олег Тиньков. 21.12.2017 | 17:41 Герман Греф не любит банки, а банковские карты считает атавизмом По его словам, через три-четыре года «Тинькофф Банк» планирует стать второй после Сбербанка финансовой экосистемой. «Понятно, что мы не можем конкурировать со Сбербанком, это невозможно, но мы хотим быть вторыми. Вторыми - это круто, потому что Сбербанк - это монополия, и мы не можем на них покушаться»,- сказал банкир.«Наша цель понятна, и я думаю, что мы к ней придем через три-четыре года. Мы хотим 20 млн клиентов, сегодня у нас - 8 млн. Мы хотим $1 млрд чистой прибыли, в этом году мы заработаем $400 млн чистой прибыли»,- заверил Олег Тиньков.В ходе корпоратива стало известно, что «Тинькофф Банк» разработал собственного голосового помощника, который будет на днях официально представлен.Голосовой помощник по имени «Олег» поможет пользователям в решении финансовых и повседневных задач, например, поможет перевести деньги или зарезервировать столик в ресторане.Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 35965