«Մոսկվա» տեխնոպոլիսի, նախկինում՝ «Մոսկվիչ» մեքենաների գործարանի տարածքում գործարկվել է հզոր մայնինգային ֆերմա, որը հիմնել է Ռուսաստանի ինտերնետ-օմբուդսմեն Դմիտրի Մարինիչեւը: «Ռոսսիա 24» հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում նա պատմել է Ռուսաստանում մայնինգի զարգացման հեռանկարների եւ կրիպտոարժույթի առանձնահատկությունների մասին: Ներկայացնում ենք հարցազրույցի առավել ուշագրավ մտքերը:*******Մայնինգն արհեստական լճակում ձուկ որսալ չէ, որը կարող է մի օր վերջանալ, այլ ցանցի տրանզակցիոն ապահովում, որը միշտ գոյություն կունենա. ճիշտ այնպես, ինչպես սովորական բանկերն իրականացնում են սովորական ֆինանսական գործարքներ մարդկանց միջեւ: Մենք հանդիսանում ենք սարքավորումների մշակող եւ արտադրող, եւ այն, ինչ դուք տեսնում եք մեզ մոտ, ավելի շատ վերաբերում է այդ սարքավորումների աշխատունակության միջանկյալ թեստավորմանը, պահպանմանն ու ստուգմանը. սա ավելի շուտ արտադրական պահեստ է, քան մայնինգային ֆերմա: Լուսանկարը՝ hi-tech.ru *******Մայնինգի ռուսաստանյան մասնաբաժինը չնչին է, սակայն ներուժը հսկայական է: Մեկ-երկու տարվա ընթացքում մենք կարող ենք 15-20% մասնաբաժին գրավել: Անհնար է չօգտագործել կրիպտոաշխարհի արագությունը. այն, ինչ տեսնում եք մեզ մոտ, ստեղծվել է ընդամենը 6-8 ամսվա ընթացքում: Ամենահետաքրքիրն այն է, որ նման պահանջ առկա է Ռուսաստանի քաղաքացիների, գործարարների եւ ընկերությունների սեփականատերերի մոտ, եւ նրանք բավական արագ են սովորում: 02.11.2017 | 11:26 Բացելով փակագծերը. Մայնինգ Անհնար է կարգավորել մայնինգը, այդ թվում՝ դիտարկելով հարկման հնարավորությունը. հնարավոր չէ հետապնդել քաղաքացիներին: Մայնինգն ինքնին համացանցում դրամի փնտրտուք չէ, այլ սովորական մաթեմատիկական բանաձեւ՝ հաշվարկված էլեկտրոնային հաշվողական սարքի միջոցով, այն ոչնչով չի տարբերվում սովորական համակարգչային խաղից կամ տեքստի հավաքման գրասենյակային ծրագրից:*******Կարծում եմ՝ մեր քաղաքացիները բավականաչափ կրթված եւ ողջամիտ են, որպեսզի հնարավորություն ունենան ազատ փոխարկելու կրիպտոարժույթը ռուբլու եւ օգտագործելու այն որպես խնայելու եւ ներդրումներ կատարելու միջոց: Մենք չենք խոսում Ռուսաստանի տարածքում տնտեսական գործարքներ կատարելիս վճարումներ իրականացնելու մասին, այն այսօրվա դրությամբ արգելված է օրենքով, եւ դժվար թե մոտ ապագայում իրավիճակը փոխվի:Իհարկե, կրիպտոարժույթը փուչիկ չէ, այն չունի «բուրգային» էություն: Բիթքոինի փոխարժեքը չի կարող անկում ապրել մինչեւ $100՝ նրա տեխնոլոգիական առանձնահատկությունների, ցանցի սահմանափակումների եւ առկա մասնակիցների թվի պատճառով: Միաժամանակ, ինչպես եւ ցանկացած նոր տեխնոլոգիա, այն գրավում է բազմաթիվ զեղծարարների, որոնք վտանգ են ներկայացնում հասարակ քաղաքացիների համար:«Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 27886

На территории технополиса «Москва» - бывшего автомобильного завода «Москвич», задействована мощная майнинговая ферма, которую основал интернет-омбудсмен России Дмитрий Мариничев. В интервью телеканалу Россия 24 он рассказал о перспективах развития майнинга в России и особенностях криптовалюты. Представляем наиболее интересные тезисы интервью. *******Майнинг - это не ловля рыбы в пруду, где она может кончиться, а транзакционная поддержка самой сети, поэтому майнинг будет вечен.Точно также, как обыкновенные банки проводят обыкновенные финансовые операции - транзакции между людьми. Мы являемся разработчиками и производителями устройств, и то, что вы видите у нас - это больше относится к промежуточному варианту тестирования, хранения, проверки работоспособности нашего оборудования, скорее, это производственный склад, нежели майнинговая ферма. Фото: hi-tech.ru *******Доля российского майнинга абсолютно ничтожна, но потенциал у России огромный. В горизонте одного-двух лет мы можем занять позицию в 15-20 процентов. Невозможно не использовать ту скорость, которой живет криптомир: то, что вы видите у нас, создано за каких-то 6-8 месяцев. Самое интересное, что такая потребность есть у российских граждан, у предпринимателей, владельцев компаний, они достаточно быстро учатся. 02.11.2017 | 11:26 Майнинг: раскрывая скобки Отрегулировать майнинг, в том числе рассмотреть возможность налогооблажения - этого, конечно же, нельзя делать, преследовать граждан невозможно. Сам по себе майнинг - это же не поиск какой-то монетки в интернет-сети, а обыкновенная математическая функция, которую вычисляет электронно-вычислительное устройство, и оно ничем не отличается от обыкновенной компьютерной игры или от офисной программы, в которой вы набираете какой-нибудь текст.*******Я считаю, что наши граждане в достаточной степени образованы и разумны, чтобы иметь возможность свободно обменивать криптовалюты на рубли и использовать их в качестве накоплений и инвестиционной составляющей. Мы не говорим о платежах на территории России в каких-то хозяйственных операциях, это на сегодняшний день запрещено законом, и вряд ли в ближайшем будущем ситуация изменится. Конечно же, криптовалюта - не пузырь. В ней нет пирамидальной сущности. Курс биткоина не сможет рухнуть до 100 долларов в силу технологических особенностей и ограничений самой сети, а также количества существующих участников. Одновременно, как и любая новая технология, она привлекает много мошенников, которые создают угрозу для обыкновенных граждан. Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 27890