ՀՀ բանկերը ԶԼՄ-ներում. 3-րդ եռամսյակի արդյունքները
2019թ. երրորդ եռամսյակի արդյունքներով՝ ԶԼՄ-ներում (լրատվական կայքեր, թերթեր եւ հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումներ) ունեցած հիշատակումների թվով առաջատար են հետեւյալ բանկերը՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը (445), Ամերիաբանկը (271) եւ Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկը (155):
Թե՛ լրատվական կայքերում, թե՛ թերթերում եւ թե՛ հեռուստատեսությամբ հիշատակումների թվով առաջատար է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը՝ 369 հիշատակում, 66 հոդված եւ 10 ռեպորտաժ:
Դրական հիշատակումների թվով առաջատար է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը՝ 268 հիշատակում, երկրորդն այս ցուցանիշով Ամերիաբանկն է՝ 203 հիշատակում, երրորդն Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկն է՝ 141 հիշատակում:
Հիշատակումների ընդհանուր քանակում դրական հիշատակումների տոկոսային հարաբերակցությամբ առաջատարն Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկն է՝ 91%, 141 դրական հիշատակում 155-ից: Երկրորդն այս ցուցանիշով HSBC Հայաստանն է՝ 82,5%, 47 դրական հիշատակում 57-ից, երրորդն Ինեկոբանկն է՝ 79,4%, 50 դրական հիշատակում 63-ից:
Բանկային մոնիտորինգի դեպքում դիտարկվում են 44 կայքեր, թերթեր (16 անվանում) եւ հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումներ (12 անվանում):
Ընդհանուր առմամբ, MaxMonitor-ը դիտարկում է 150 հայկական կայքեր:
«ՀՀ բանկերը ԶԼՄ-ներում» հաշվետվության 2019թ. 2-րդ եռամսյակի արդյունքներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:

02.10.2019 | 12:35 Главная страница / Новости / Статьи /
По данным за третий квартал 2019 года, по количеству упоминаний в СМИ (информационные сайты, газеты и информационные программы телекомпаний) лидерами являются следующие банки: Банк ВТБ (Армения) – 445 упоминаний, Америабанк (271) и Акба-Кредит Агриколь Банк (155).
Банк ВТБ (Армения) лидирует как по числу упоминаний на новостных сайтах, так и по упоминаниям в газетах и по телевидению: 369 упоминаний, 66 статей и 10 репортажей.
По количеству положительных упоминаний лидером является Банк ВТБ (Армения) – 268 упоминаний, на втором месте по данному показателю – Америабанк (203), на третьем –  Акба-Кредит Агриколь Банк (141).
В общем процентном соотношении по количеству положительных упоминаний лидирует Акба-Кредит Агриколь Банк – 141 положительное упоминание из 155 (91%). Второй по этому показателю Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения (47 из 57, 82,5%), на третьем месте – Инекобанк (50 из 63, 79,4%).
По части банковского мониторинга проводится мониторинг 44 сайтов, 16 газет и информационных телепрограмм 12 телекомпаний.