Պրոմեթեյ Բանկը եւ Banks.am-ը հայտարարում են վարկավորման մրցույթ՝ հատուկ կանանց համար
Կանանց տոներին ընդառաջ Պրոմեթեյ Բանկը եւ Մեդիամաքս ընկերությանը պատկանող Banks.am պորտալը հայտարարում են համատեղ մրցույթ, որին կարող են մասնակցել բիզնես գործընթացներում ներգրավված գեղեցիկ սեռի ներկայացուցիչները:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է ներկայացնել գործող բիզնեսի հետագա զարգացման սեփական առաջարկ (հայեցակարգ), որը, մասնակցի հիմնավորմամբ, հնարավոր կլինի իրագործել ակնկալվող վարկային միջոցների (բիզնես-վարկի) հաշվին:
Մրցույթի հաղթողին Պրոմեթեյ Բանկը կտրամադրի բիզնես-վարկ գործող բիզնեսի զարգացման նպատակով, հետեւյալ արտոնյալ պայմաններով`
•    տարեկան տոկոսադրույքը՝     8%
•    մարման ժամկետը՝                մինչեւ 7 տարի
•    գումարը՝                               մինչեւ 100 000 ԱՄՆ դոլար
Հետաքրքիր (նորարարական) գաղափարներով հավասարազոր առաջարկների առկայության դեպքում հաղթող կարող են ճանաչվել մինչեւ 3 մասնակիցներ:
Մրցույթին կարող են մասնակցել Երեւանի, ՀՀ մարզերի եւ ԼՂՀ-ի ձեռնարկատիրական գործունեությամբ (առանց ոլորտային սահմանափակումների) զբաղվող գեղեցիկ սեռի այն ներկայացուցիչները, որոնք.
•    առնվազն 1 տարի հանդիսանում են ընկերության միանձնյա սեփականատեր կամ ընկերության սեփականատեր (10%-ից ավել մասնաբաժնով);
•    առնվազն 1 տարի հանդիսանում են անհատ ձեռնարկատեր (ԱՁ);
•    առնվազն 6 ամիս զբաղեցնում են ընկերության տնօրենի/գործադիր տնօրենի պաշտոն կամ ղեկավարում են ընկերության զարգացման գործառույթներն իրականացնող ստորաբաժանումը:
Հավակնորդ վարկառու ընկերությանը եւ/կամ ԱՁ-ին ներկայացվող պարտադիր պահանջներն են.
Հավակնորդը պետք է՝
•    հանդիսանա ռեզիդենտ իրավաբանական անձ եւ/կամ ռեզիդենտ անհատ ձեռնարկատեր;
•    ունենա դրական կամ չեզոք վարկային պատմություն;
•    ունենա վարկունակության բավարար մակարդակ;
•    պատրաստ լինի ապահովել համարժեք գրավի առարկա:
Պրոմեթեյ Բանկի համար ընդունելի գրավի առարկաներին եւ վարկ/գրավ ընդունելի սահմանաչափերին, ըստ գրավի տեսակների, կարելի է ծանոթանալ այստեղ:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է ներկայացնել գործող բիզնեսի հետագա զարգացման սեփական առաջարկը (հայեցակարգը)՝ հայերեն լեզվով (տառատեսակը՝ unicode, չափսը` 11), որի ընդհանուր ծավալը չպետք է գերազանցի 1,5 տպագիր էջը: Առաջարկը պետք է կազմված լինի 2 հիմնական մասերից:
Առաջին մասում անհրաժեշտ է ներկայացնել ընկերության կամ ԱՁ-ի կողմից իրականացվող գործունեության հակիրճ նկարագրությունը, ներառյալ՝
-    ֆիրմային անվանումն ու կազմակերպաիրավական ձեւը (բացառությամբ՝ ԱՁ-ի);
-    պետական գրանցման տարեթիվը (ԱՁ-ի դեպքում՝ պետական հաշվառման տարեթիվը);
-    գործունեության փաստացի վայրը;
-    բիզնեսի հիմնական ուղղությունները վերջին 1 տարվա ընթացքում;
-    ապրանքի/ծառայության սպառման շուկան/շուկաները;
-    աշխատակիցների թիվը (ԱՁ-ի դեպքում՝ վարձու աշխատողի/աշխատողների առկայությունը);
Երկրորդ մասում անհրաժեշտ է ներկայացնել բիզնեսի զարգացման բուն առաջարկը (հայեցակարգը)՝ ներառյալ ակնկալվող վարկային միջոցների ծավալը, վարկի տնօրինման ժամկետը եւ ներդրված միջոցների արդյունքում՝ բիզնես-գործընթացների արդյունավետության բարձրացման հիմնավորումը:
Առաջարկն անհրաժեշտ է ուղարկել միաժամանակ երկու՝ info@banks.am եւ pr@prometeybank.am էլ. հասցեներին՝ subject տողում նշելով Contest 8:
Առաջարկներն ընդունվում են ս.թ. մարտի 8-ից մինչեւ ապրիլի 7-ը ներառյալ: Հաղթողի/հաղթողների անունը/անունները կհրապարակվեն Banks.am-ում ս.թ. ապրիլի 15-ին:
Առաջարկին կից անհրաժեշտ է ուղարկել մասնակցի զբաղեցրած դիրքը (պաշտոնը) ընկերությունում, հեռախոսահամարը (քաղաքային եւ բջջային), աշխատանքային էլ. հասցեն, ընկերության վեբկայքը (առկայության դեպքում), մասնակցի լուսանկարը (բարձր որակի, չափը՝ ոչ պակաս, քան 700/600 px):
Մրցույթի թափանցիկության նկատառումներից ելնելով՝ ստացվող առաջարկները մրցույթի ընթացքում կհրապարակվեն Banks.am-ում կայքում՝ մասնակցի լուսանկարի հետ միասին, եթե մասնակցի կողմից հրապարակմանն առնչվող առարկություն չի ներկայացվել:
Մրցույթի արդյունքներով հաղթող մասնակցի/մասնակիցների առաջարկները կհրապարակվեն Banks.am-ում՝ մասնակցի լուսանկարի հետ միասին (պարտադիր պայման):
Մրցույթի հաղթողին/հաղթողներին կորոշի Պրոմեթեյ Բանկ-ի եւ Մեդիամաքս-ի (Banks.am-ի) աշխատակիցների մասնակցությամբ կազմած համատեղ ժյուրին՝ առաջարկների բովանդակությունը (գաղափարը) կգնահատեն Պրոմեթեյ Բանկ-ի եւ Մեդիամաքս-ի աշխատակիցները:
Վարկավորման վերաբերյալ վերջնական որոշումը կկայացվի Պրոմեթեյ Բանկ-ի կողմից: Մրցանակին հավակնող առաջարկների հեղինակները կհրավիրվեն Պրոմեթեյ Բանկ՝ վարկային հայտն ընդունելու եւ պատշաճ կերպով ուսումնասիրելու նպատակով:

Банк Прометей и Banks.am объявляют конкурс кредитования – специально для женщин
В преддверии женских праздников Банк Прометей  и портал Banks.am, входящий в состав интернет-холдинга Медиамакс, организуют совместный конкурс, в котором могут принять участие представительницы прекрасного пола, занимающиеся бизнес-деятельностью.
Для участия в конкурсе необходимо представить собственное предложение (концепцию) дальнейшего развития действующего бизнеса, которое, по обоснованию участниц, будет возможно реализовать за счет ожидаемых кредитных средств (бизнес-кредита).
Победительнице конкурса Банк Прометей предоставит бизнес-кредит для развития действующего бизнеса по следующим льготным условиям:
•    годовая процентная ставка        8%
•    срок погашения                           до 7 лет
•    сумма                                          до 100 000 долларов США
При наличии равноценных предложений (интересных/новаторских идей) победительницами могут быть признаны до 3-х участниц.
В конкурсе могут принять участие бизнес-леди из Еревана, марзов Армении и НКР, которые:
•    как минимум 1 год являются единоличными акционерами компании, либо акционерами с долевым участием более 10%;
•    как минимум 1 год являются частными предпринимателями (ЧП);
•    как минимум 6 месяцев занимают должность директора/исполнительного директора компании либо руководят подразделением, осуществляющим функции по развитию компании.
Обязательные условия, предъявляемые к потенциальному заемщику (компании и/или ЧП).
Потенциальный заемщик должен:
•    являться юридическим лицом-резидентом и/или частным предпринимателем-резидентом;
•    иметь положительную либо нейтральную кредитную историю;
•    иметь достаточный уровень кредитоспособности;
•    быть готовым обеспечить эквивалентный предмет залога.
С приемлемыми для Банка Прометей предметами залога и соотношениями кредит/залог, в зависимости от видов залога, можно ознакомиться здесь.
Для участия в конкурсе необходимо представить собственное предложение (концепцию) дальнейшего развития действующего бизнеса на армянском языке (фонт - unicode, размер шрифта - 11), общий объем которого не должен превышать 1.5 печатных страниц. Предложение должно состоять из двух основных частей.
В первой части необходимо представить краткое описание деятельности компании либо частного предпринимателя, включая:
- фирменное название компании и организационно-правовую форму (за исключением ЧП);
- дату государственной регистрации компании (для ЧП – дату государственного учета);
- фактическое место деятельности компании;
- основные направления бизнеса за последний год;
- рынок/рынки сбыта товаров/услуг;
- число сотрудников (для ЧП – наличие наемных работников).
Во второй части необходимо представить само предложение (концепцию) развития бизнеса, включая: ожидаемый размер кредитных средств, срок погашения кредита, а также обоснование повышения эффективности бизнес-процессов в результате вложенных средств.
Предложение необходимо отправить одновременно на 2 эл. адреса: info@banks.am и pr@prometeybank.am, указав в поле subject - Contest 8:
Предложения принимаются с 8 марта с.г. по 7 апреля с.г. (включительно). Имя/имена победительницы/победительниц будут опубликованы 15 апреля с.г.
В приложении письма необходимо указать занимаемую  позицию (должность), номер телефона (городской и мобильный), служебный эл. адрес, веб-сайт компании (при наличии), фотографию участницы (высокого качества, размер – не менее 700/600 px).
С целью обеспечения прозрачности конкурса получаемые в ходе конкурса предложения вместе с фотографией участниц будут публиковаться на сайте Banks.am, если участницей не будет представлено возражение, касающееся публикации предложения.
По результатам конкурса предложения призера/призеров будут опубликованы на Banks.am вместе с фотографией участницы (обязательное условие).
Победительница/победительницы конкурса будут отобраны совместным жюри, куда входят сотрудники Банка Прометей и Медиамакс (Banks.am). Содержание (идея) предложений будет оцениваться со стороны сотрудников Банка Прометей  и Медиамакс.
Окончательное решение по кредитованию будет вынесено Банком Прометей. Авторы предложений, претендующие на победу в конкурсе, будут приглашены в Банк Прометей с целью подачи и тщательного изучения кредитной заявки.