Կենսաթոշակային երեք ֆոնդեր հետաքրքրված են հայկական շուկայով
ՀՀ կառավարությունն այսօր հավանություն է տվել «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու օրինագծին:
Կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն, դա թելադրված է 2014 թ. պարտադիր կուտակային բաղադրիչի մեկնարկին կենսաթոշակային ֆոնդերի կառավարիչների համար հավասար հնարավորություններ ստեղծելու, մասնակիցների ռեեստր վարողի ծախսը նվազեցնելու անհրաժեշտությամբ:
«Խոսքը վերաբերում է առաջին մակարդակի կենսաթոշակային երեք ֆոնդերին, որոնց կառավարիչները հետաքրքրված են մուտք գործել հայկական շուկա», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

3 пенсионных фонда заинтересованы армянским рынком
Правительство Армении одобрило сегодня законопроект о внесении изменений и поправок в закон «О накопительных пенсиях».
Как сообщает пресс-служба правительства, поправки продиктованы введением с 2014г. обязательным накопительным компонентом, созданием равных условий для конкуренции между управляющими пенсионными фондами и снижением издержек по ведению реестра участников.
«Речь идет о трех фондах первого уровня, управляющие которых заинтересованы во входе на армянский рынок», - отмечается в сообщении.