Մեդիամաքս-ը եւ իր լրագրողն արժանացել են ՀԲՄ նախագահի մրցանակին
Մեդիամաքս լրատվական գործակալությունը արժանացել է Հայաստանի բանկերի միության (ՀԲՄ) նախագահի պատվոգրին՝ ՀՀ տնտեսության եւ ֆինանսաբանկային հատվածի զարգացումներն ակտիվորեն լուսաբանելու համար:
Բանկերի միությունում այսօր տեղի ունեցած Հայաստանի տնտեսական եւ ֆինանսաբանկային ոլորտը լուսաբանող լրատվամիջոցների եւ լրագրողների առաջին մրցանակաբաշխությանը պարգեւատրվել են 2012թ-ի ընթացքում ոլորտն ակտիվորեն եւ մասնագիտական բարձր մակարդակով լուսաբանած հետեւյալ լրատվամիջոցները եւ թողարկումները.
•    «Արմնյուզ» հեռուստաընկերության «Բիզնես լուրեր» ծրագիրը;
•    «Երկիր Մեդիա» հեռուստաընկերության «Կապիտալ» ծրագիրը;
•    «Արմենիա» հեռուստաընկերության «Սուր անկյուն» ծրագիրը;
•    «Կենտրոն» հեռուստաընկերության «Էպիկենտրոն» ծրագրի
տնտեսական հավելվածը;
•    «Մեդիամաքս» լրատվական գործակալությունը;
•    «Առկա» լրատվական գործակալությունը;
•    «Արմինֆո» լրատվական գործակալությունը;
•    «Գոլոս Արմենիի» թերթը:
«Լրատվամիջոցները մեծ դեր ունեն տնտեսությունում սպասումների ձեւավորման գործում եւ Բանկերի միության համար շատ կարեւոր է խրախուսել որակյալ եւ վերլուծական տնտեսական լրագրությունը», - ասել է ՀԲՄ նախագահ Աշոտ Օսիպյանը:
«Մեդիամաքս-ի Banks.am պորտալը մեր քաղաքացիների շրջանում ամենահայտնի վեբկայքերից է, որն աչքի է ընկնում տնտեսության եւ ֆինանսաբանկային հատվածի վերաբերյալ որակյալ վերլուծական նյութերով: Մտնելով այդ վեբկայք, կարելի է հասկանալ` ինչո՞վ է ապրում մեր բանկային համակարգը», - ասել է Աշոտ Օսիպյանը:
Մեդիամաքս-ի լրագրող Ռուբեն Հարությունյանն արժանացել է նաեւ ՀԲՄ նախագահի հատուկ մրցանակին, որը շնորհվել է ոլորտում մասնագիտական բարձր կարողություններ ցուցաբերած 4 լրագրողներին, որոնց թվում են նաեւ Աշոտ Արամյանը («Գոլոս Արմենիի» թերթ), Արմենակ Չատինյանը («Օրակարգ» թերթ) եւ Բաբկեն Թունյանը («168 ժամ» թերթ): Պատվոգրերից բացի այս անվանակարգի հաղթողները ստացել են նաեւ դրամական մրցանակներ:

Медиамакс и его журналист удостоились приза председателя СБА
Информационное агентство Медиамакс удостоилось почетного диплома от председателя Союза банков Армении (СБА) за активное освещение развитий в экономике и финансово-банковском секторе Армении.
В Союзе банков Армении в ходе первой церемонии награждения СМИ и журналистов, освещающих экономическую и финансово-банковскую сферу Армении, были удостоены призов следующие СМИ и журналисты, которые в течение 2012 года активно и на высоком профессиональном уровне освещали сферу:
•    Программа “Бизнес новости” телекомпании “АрмНьюз”;
•    Программа “Капитал” телекомпании “Еркир Медиа”;
•    Программа “Острый угол” телекомпании “Армения”;
•    Экономическое приложение программы “Эпицентр”
телекомпании “Кентрон”;
•    Информационное агентство “Медиамакс”;
•    Информационное агентство “Арка”;
•    Информационное агентство “Арминфо”;
•    Газета “Голос Армении”.
“СМИ играют большую роль в формировании ожиданий в экономике, и для Союза банков очень важно поощрять качественную и аналитическую экономическую журналистику”, - сказал председатель СБА Ашот Осипян.
“Портал Banks.am агентства Медиамакс является одним из самых известных среди наших граждан веб-сайтов, выделяющийся качественными аналитическими материалами об экономике и финансово-банковской системе. Войдя на этот сайт, можно понять, чем живет наша банковская система”, - сказал Ашот Осипян.
Журналист Медиамакс Рубен Арутюнян удостоился также специального приза от председателя СБА, который был вручен 4 журналистам, показавшим высокие профессиональные качества. Кроме Рубена Арутюняна наград удостоились также Ашот Арамян (газета “Голос Армении”), Арменак Чатинян (газета “Оракарг”) и Бабкен Тунян (газета “168 Жам”). Кроме грамот они получили также денежное вознаграждение.