Թ. Մանասերյանը հակասություններ է նկատել Բագրատյանի ծրագրում
Նախագահի թեկնածու Հրանտ Բագրատյանի ծրագրում կան մի շարք հակասական դրույթներ, այսօր ասել է տնտեսագիտության դոկտոր, «Այլընտրանք» տնտեսական հետազոտությունների կենտրոնի տնօրեն Թաթուլ Մանասերյանը:
Ընդհանուր առմամբ դրական գնահատական տալով Բագրատյանի ծրագրին, Թաթուլ Մանասերյանն ասել է, որ դրանում առկա են մի շարք հակասություններ, ինչպիսիք են մի կողմից, դրամի արհեստական արժեւորման բացառումը, իսկ մյուս կողմից՝ վարկերի եւ ավանդների՝ բացառապես դրամով տրամադրումը, ինչպես նաեւ ԿԲ կողմից հարկային արտոնությունների տրամադրման բացառումը, որոնք իրականում գոյություն չունեն:
Տնտեսագետը կարծիք է հայտնել, որ նախագահի բոլոր թեկնածուներից իրական սոցիալ-տնտեսական ծրագրեր ներկայացրել են միայն երեքը (Սերժ Սարգսյանը, Հրանտ Բագրատյանը եւ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը – խմբ.), նշելով, որ ընդդիմության համար տրամաբանական կլիներ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի շուրջ միավորվելը, քանի որ նա ամենամեծ հեղինակությունն է վայելում ընդդիմադիր ընտրազանգվածում:

Татул Манасерян заметил противоречия в программе Багратяна
В программе кандидата в президенты Армении Гранта Багратяна есть ряд противоречивых тезисов, заявил сегодня доктор экономических наук, директор центра экономических исследований «Альтернатива» Татул Манасерян.
В целом позитивно оценив программу Багратяна, Татул Манасерян сказал, что в ней есть ряд противоречий. В частности, с одной стороны, кандидат исключает искусственное укрепление драма, а с другой - предлагает предоставлять кредиты и принимать депозиты исключительно в драмах.
Экономист выразил мнение, что из всех кандидатов в президенты реальные социально-экономические программы представили только трое (Серж Саргсян, Грант Багратян и Раффи Оганесян – ред.), отметив, что для оппозиции было бы логичным объединение вокруг Раффи Оганесяна, так как он имеет самый большой авторитет среди оппозиционных избирателей.