Սիրիահայերի ներգաղթը որեւէ ազդեցություն չի թողել Հայաստանի անշարժ գույքի շուկայի վրա
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի անշարժ գույքի շուկան «ֆինանսական եւ օրենսդրական միջամտությունների կարիք ունի»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է «Ակցեռն» անշարժ գույքի գործակալության տնօրեն Հակոբ Բաղդասարյանը:
Նա նշել է, որ վերջին մեկ տարում անշարժ գույքի շուկան արմատական փոփոխությունների չի ենթարկվել:
«Իմ կարծիքով, շուկայում տիրող վիճակը բարելավելու համար պետությունը որոշ ռիսկեր պետք է վերցնի իր վրա, որպեսզի որոշակի ակտիվություն ապահովի տնտեսության այս ոլորտում»,- նկատել է Հակոբ Բաղդասարյանը:
Նա հավելել է, որ անգամ սիրիահայերի ներգաղթը որեւէ ազդեցություն չի թողել անշարժ գույքի շուկայի վրա, քանի որ առկա է Հայաստանից մարդկանց արտագաղթի հանգամանքը:
Ըստ Հակոբ Բաղդասարյանի, նախընտրական շրջանը եւս բացասաբար կանդրադառնա շուկայի վրա, քանի որ մարդիկ նախընտրում են անշարժ գույքին վերաբերող գործարքներ իրականացնել ընտրություններից հետո:

Приезд сирийских армян не имел никакого влияния на рынок недвижимости в Армении
Ереван/Медиамакс/. Рынок недвижимости Армении “нуждается в финансовых и законодательных регулировках\".
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня в ходе встречи с журналистами заявил директор агентства недвижимости “Акцерн” Акоп Багдасарян.
Он отметил, что за последний год рынок недвижимости не подвергся коренным изменениям.
“Я думаю, чтобы улучшить состояние рынка, государство должно взять на себя некоторые риски, чтобы обеспечить некоторую активность в данной сфере”,- заметил Акоп Багдасарян.
Он добавил, что даже иммиграция сирийских армян не имела никакого влияния на рынок недвижимости в Армении, так как существует фактор эмиграции людей из Армении.
По словам Багдасаряна, предвыборный период также будет иметь негативное влияние на рынок, так как люди предпочитают делать сделки по недвижимости после выборов.