ՎՏԲ Բանկն անցնում է հաճախորդների ինքնասպասարկման` Telcell տերմինալների միջոցով
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօրվանից «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի» հաճախորդները հնարավորություն ունեն Telcell պրոցեսինգային կենտրոնին միացված վճարային տերմինալների միջոցով կատարել վճարումներ:
Ներկայումս վճարումների ընդունման ինքնասպասարկման սարքեր են տեղադրված «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի» հետեւյալ մասնաճյուղերում` Երեւան քաղաքի Նալբանդյան 46, Ազատության 20,  Մաշտոցի պող. 10/23 եւ Գյումրի քաղաքի Գորկու 78:
«ՎՏԲ Հայաստան Բանկը» առաջին հայկական բանկն է, որն ընտրեց գործարքների մի մասը ինքնասպասարկման փոխելու ուղղությունը` Telcell հարթակին միացված վճարային տերմինալների միջոցով: Այդ որոշումը հնարավորություն կտա հաճախորդներին խնայել ժամանակը եւ բարձրացնել նրանց սպասարկման որակը` պարզ, առավել պահանջված բանկային ծառայությունների վաճառքի ավտոմատացման միջոցով»,- ասել է «Թել-Սել» ՓԲԸ գործադիր տնօրեն Արամ Ազատյանը:
«Հաճելի է այն փաստը, որ «ՎՏԲ Հայաստան Բանկը» ընտրել է հենց մեր ընկերությունը` ապավինելով բնակչությանը 24/7 ռեժիմում սպասարկելու մեր հնգամյա փորձին», - հավելել է Արամ Ազատյանը:

Банк ВТБ (Армения) переходит на самообслуживание клиентов посредством терминалов Telcell
Ереван /Медиамакс/. С сегодняшнего дня клиенты Банка ВТБ (Армения) могут совершать платежи посредством платежных терминалов, подключенных к процессинговому центру Telcell.
Устройства по приему платежей в режиме «самообслуживания» установлены в отделениях Банка ВТБ (Армения) по следующим адресам ул. Налбандяна 46, ул. Азатуцяна 20,  просп. Маштоца 10/23  в г. Ереване и по ул. Горки 78  в Гюмри.
«Банк ВТБ (Армения) - первый армянский банк, который пошел по пути  перевода части операций в режим «самообслуживания» на базе платежных терминалов, работающих на платформе Telcell.  Мы уверены в том, что это решение позволит сэкономить время клиентов и повысить качество их обслуживания за счет автоматизации процесса продажи простых, наиболее востребованных банковских услуг, сокращения очередей, разгрузки кассиров и операционистов» - сказал исполнительный директор ЗАО «ТелСелл» Арам Азатян.
«Приятен тот факт, что в качестве своего партнера Банк ВТБ (Армения) выбрал именно нашу компанию, положившись на наш пятилетний опыт обслуживания населения в режиме 24/7», - добавил Арам Азатян.