Մեկնարկել է «ՀՖՖ/Կոկա-Կոլա գավաթ» դպրոցական առաջնության 2-րդ փուլը
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեկնարկել է «Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիա/Կոկա-Կոլա գավաթ 2012» միջնակարգ դպրոցների ֆուտբոլի առաջնության երկրորդ փուլը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանն ասել է, որ ապրիլին մեկնարկած առաջնության առաջին փուլին մասնակցել են Երեւանի, ՀՀ մարզերի եւ Արցախի 613 դպրոցների ավելի քան 5000 աշակերտներ:
Երկրորդ փուլում լավագույն 32 թիմերը կմրցեն 1/16 եզրափակչում:
«Ֆուտբոլի կայացման կարեւոր գործոններից է մասսայական ֆուտբոլի զարգացումը:
Այս համատեքստում ավանդական դարձած այս մրցաշարն արդեն սիրվել է թե Հայաստանում, թե Լեռնային Ղարաբաղում»,- ասել  է ՀՖՖ ղեկավարը:
Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Բոթլինգ Քամփնի Արմենիա ընկերության գլխավոր տնօրեն Գագիկ Դանիելյանն ասել է, որ ընկերությունը հպարտ է ներկայացնելու այս առաջնությունը:
«Ամբողջ աշխարհում Կոկա-Կոլան աջակցում է առողջ ապրելակերպին` ուշադրության կենտրոնում պահելով երեխաներին: Ֆուտբոլի դպրոցական մրցաշարերին Կոկա-Կոլան աջակցում է ավելի քան 100 երկրներում”,- ասել է Գագիկ Դանիելյանը:
Պատասխանելով այն հարցին, թե չի ցանկանում արդյոք Կոկա-Կոլա-ն դառնալ Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի պաշտոնական գործընկեր, ընկերության գլխավոր տնօրենը նշել է, որ նման հնարավորությունը դիտարկվում է, սակայն դեռեւս որոշում չկա:
“Կոկա-Կոլա-ն FIFA-ի եւ UEFA-ի պաշտոնական գործընկերն է, եւ մենք ուրախ կլինեինք հանդես գալ նաեւ որպես ազգային հավաքականի գործընկեր”,- ընդգծել է Գագիկ Դանիելյանը:
Այս հարցին անդրադառնալով՝ Ռուբեն Հայրապետյանը կարեւորել է Կոկա-Կոլա ընկերության ներդրումը Հայաստանում մանկապատենական ֆուտբոլի մասսայականացման եւ զարգացման գործում: ՀՖՖ նախագահի խոսքով, այս համագործակցության պտուղները «կքաղենք շուտով եւ կտեսնենք ազգային հավաքականի ցուցադրած խաղում»:

Стартовал второй тур школьного турнира «Кубок ФФА/Кока-Кола»
Ереван/Медиамакс/. Стартовал второй тур футбольного турнира среди школ «Кубок 2012 - Федерация Футбола Армении/Кока-Кола».
Как сообщает Медиамакс, в ходе сегодняшней пресс-конференция глава ФФА Рубен Айрапетян сказал, что в первом этапе стартовавшего в апреле турнира приняли участие более 5 000 школьников из 613 школ Еревана, регионов Армении и Арцаха.
На втором этапе 32 лучшие команды будут соревноваться в 1/16 финала.
«Уже ставший традиционным турнир полюбился как в Армении, так и в Нагорном Карабахе», - сказал глава ФФА.
В свою очередь, гендиректор компании Кока-Кола Хелленик Боттлинг Кампни Армения Гагик Даниелян заявил, что компания гордится тем, что представляет этот турнир.
«Кока-Кола содействует здоровому образу жизни во всем мире и содействует школьным футбольным первенствам в более чем 100 странах», - сказал Гагик Даниелян.
Отвечая на вопрос, не желает ли Кока-Кола стать официальным партнером Национальной сборной Армении по футболу, гендиректор компании отметил, что подобная возможность рассматривается, однако решения пока нет.
«Кока-Кола является официальным партнером FIFA и UEFA, и мы были бы рады также выступить в качестве партера национальной сборной»,- сказал Гагик Даниелян.
Комментируя этот вопрос, Рубен Айрапетян особо подчеркнул важность инвестиций компании Кока-Кола в дело распространения и развития детско-юношеского футбола в Армении. По словам председателя ФФА, мы скоро будем «пожинать плоды этого сотрудничества и увидим это и в игре, демонстрируемой национальной сборной».