HSBC-ն The Banker-ի կողմից ճանաչվել է «Տարվա բանկը Հայաստանում»
Երեւան/Մեդիամաքս/. Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան-ը  արժանացել է բրիտանական The Banker պարբերականի կողմից անցկացվող «2011 թվականի Տարվա Բանկը» մրցանակաբաշխության «Տարվա Բանկը Հայաստանում» մրցանակին:
Լոնդոնում կայացած պաշտոնական արարողությանը մրցանակը ստացել է Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան-ի տնօրենների խորհրդի անդամ Մարկ Էմերսոնը, հայտնել են բանկում:
Հաղթողներն ընտրվել են ակտիվների աճ, շահութաբերություն, ռազմավարական հարաբերություններ, հաճախորդների սպասարկում, մրցակցային սակագներ, նոր ծառայություններ, ինչպես նաեւ հետճգնաժամային փուլում փոքր եւ միջին ձեռնարկություններին ցուցաբերվող աջակցությունը չափանիշներով: Հետազոտության արդյունքները կհրապարակվեն The Banker պարբերականի 2011թ. դեկտեմբերյան համարում:
«The Banker հեղինակավոր ամսագրի այս մրցանակը եւս մեկ անուղղակի վկայությունն է մեր ռազմավարության հաջողության. նպատակաուղղված ընդլայնողական քաղաքականություն, նորարարական ծառայությունների ներմուծում, կապիտալի եւ ռիսկերի արդյունավետ կառավարում, ծախսերի խիստ վերահսկում բոլոր ոլորտներում` ի շահ հաճախորդների եւ այլ շահառուների», - նշել է Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆորդը:

HSBC признан журналом The Banker «Банком года в Армении»
Ереван/Медиамакс/. Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения удостоился награды «Банк года в Армении» британского журнала The Banker.
На прошедшей в Лондоне церемонии награду получил член Совета директоров банка Марк Эммерсон, сообщили в банке.
Победители были отобраны по следующим критериям: рост активов, рентабельность, стратегические отношения, обслуживание клиентов, конкурентные тарифы, новые услуги, посткризисное содействие малым и средним предприятиям. Результаты исследования будут опубликованы в декабрьском номере журнала The Banker.
«Награда этого автортетного журнала – очередное косвенное свидетельство успешности нашей стратегии: целеустремленная политика по расширению, внедрение инновационных услуг, эффективное управление капиталом и рисками, строгий контроль над расходами во всех областях», - отметила генеральный исполнительный директор банка Астрид Клиффорд.