ՎԶԵԲ-ը կարծում է, որ Հայաստանի բանկային հատվածի կոնսոլիդացման ժամանակն եկել է
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանում Եվրոպայի վերակառուցման եւ զարգացման բանկի ներկայացուցչության ղեկավար Վալերիու Ռազլոգն այսօր ասել է, որ արդեն եկել է ժամանակը Հայաստանում բանկային հատվածի կոնսոլիդացման համար:
«Կոնսոլիդացիայի անհրաժեշտությունը պայմանավորված է նրանով, որ բանկերը պետք է պատասխանեն ժամանակակից մարտահրավերներին, պետք է ինովացիոն լինեն, իրենց ծառայությունները հասանելի գներով առաջարկեն եւ լայն մասնաճյուղային ցանց ունենան երկրի բոլոր մարզերում»,- ասել է Վալերիու Ռազլոգը:
Նա ընդգծել է, որ կոնսոլիդացիան ոչ մի դեպքում չպետք է քայքայի մրցակցությունը բանկային հատվածում եւ չպետք է «պարտադրվի վերեւից», այլ բնական ձեւով լինի, հավելելով, որ ՎԶԵԲ-ը պատրաստ է բանկերին անհրաժեշտ աջակցությունը ցուցաբերել:

ЕБРР считает, что время консолидации банковского сектора Армении уже назрело
Ереван/Медиамакс/. Глава представительства Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) в Армении Валериу Разлог сказал сегодня, что в Армении уже назрело время консолидации банковского сектора.
«Необходимость консолидации обусловлена тем, что банки должны отвечать на современные вызовы, быть инновационными, предлагать свои услуги по доступным ценам и иметь широкую филиальную сеть во всех регионах страны», - сказал Валериу Разлог.
Он подчеркнул, что консолидация ни в коем случае не должна подрывать конкуренцию в секторе и не должна «насаждаться сверху», а происходить естественным путем, добавив, что ЕБРР готов оказать банкам необходимую поддержку.