«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ի շահույթը աճել է գրեթե 97 %-ով
Երեւան/Մեդիամաքս/. 2011-ի երրորդ եռամսյակի արդյունքներով «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ը ապահովել է վարկային պորտֆելի (վարկային գծերը ներառյալ) 2.4% աճ` մինչեւ 63.8 մլրդ դրամ:
Ինչպես այսօր Մեդիամաքսին հայտնել են բանկի մամուլի ծառայությունից, ակտիվների կառույցում վարկային պորտֆելին (վարկային գիծը ներառյալ) բաժին է ընկել  74.6%: Ընդ որում` հաշվետու 9 ամիսների ընթացքում բանկի ընդհանուր ակտիվները աճել են 14.7%-ով` հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ կազմելով 85.5 մլրդ դրամ:
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ի ընդհանուր պարտավորությունները 2011-ի հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ կազմել են 70.6 մլրդ դրամ` տարեսկզբից ավելանալով 17.4%-ով, ընդհանուր կապիտալը կազմել է 14.9  մլրդ դրամ, կանոնադրական կապիտալը` 12.3 մլրդ դրամ: 9 ամիսների արդյունքում բանկի շահույթը մինչեւ հարկումը կազմել է 869.6 մլն դրամ` 2010-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելանալով 96.6%-ով:

Прибыль ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» выросла почти на 97 %
Ереван/Медиамакс/. По итогам III квартала 2011 года ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» обеспечил рост кредитного портфеля (включая кредитные линии) на 2.4% - до 63.8  млрд драмов.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе банка, в структуре активов на долю кредитного портфеля (включая кредитные линии)  пришлось 74.6%. При этом за отчетные 9 месяцев общие активы банка возросли на 14.7%, составив в абсолютном выражении на 1 октября 85.5 млрд. драмов.
Общие обязательства ЗАО «Арэксимбанка-группы Газпромбанка» на 1 октября 2011 года составили 70.6 млрд. драмов, увеличившись с начала года на 17.4%, общий капитал составил 14.9  млрд. драмов, уставный капитал -12.3 млрд. драмов. По итогам 9 месяцев прибыль банка до налогообложения составила 869.6 млн. драмов, увеличившись по сравнению с аналогичным периодом 2010 года на 96.6%.