Ֆիլիպ Կոտլերը Հայաստանում կներկայացնի իր նոր Marketing 3.0 հայեցակարգը
Երեւան: Մեդիամաքս: Մարքեթինգի միջազգային “գուրու” Ֆիլիպ Կոտլերը նոյեմբերի 10-ին եւ 11-ին Երեւանում կներկայացնի իր նոր` Marketing 3.0 հայեցակարգը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, «Ֆիլիպ Կոտլերը Հայաստանում. 11.11.11» նախագծի ղեկավար Արմեն Սարգսյանն այսօր ասել է, որ Marketing 3.0 հայեցակարգը առաջին անգամ է ներկայացվելու ԱՊՀ տարածքում:
Ֆիլիպ Կոտլերը Հայաստան կայեցելի ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավերով:
«Կոտլերի մարքեթինգի տեսությունն իրենց զարգացման ընթացքում կիրառել են այնպիսի երկրներ, ինչպիսիք են Սինգապուրը եւ Ինդոնեզիան», - նշել է Արմեն Սարգսյանը:
Նա տեղեկացրել է, որ մինչեւ Ֆիլիպ Կոտլերի այցը կանցկացվեն հեռուստահաղորդումների շարք, մասնագիտական դասընթացներ եւ սեմինարներ հայաստանյան եւ տարածաշրջանի մասնագետների, գործարար համայնքի եւ ուսանողների համար, ինչպես նաեւ մրցույթներ, որոնց մասին տեղեկատվությունը վաղվանից հասանելի կլինի www.kotler.am կայքում:
Նոյեմբերի 7-ից 12-ը Երեւանում կանցկացվի միջազգային «Մարքեթինգային շաբաթ», որի շրջանակներում կկայանա մարքեթինգի նորագույն գործիքների ցուցահանդես եւ թեմատիկ կոնֆերանս:
Ֆիլիպ Կոտլերի այցից հետո Հայաստանում նախատեսվում է բացել  նրա անվան մարքեթինգի եւ մենեջմենթի գերազանցության կենտրոն (Philip Kotler\'s Excellence Center):

Филип Котлер представит в Армении свою новую концепцию Marketing 3.0
Ереван/Медиамакс/. «Гуру» маркетинга Филип Котлер 10 и 11 ноября в Ереване представит свою новую концепцию Marketing 3.0.
Как сообщает Медиамакс, руководитель проекта «Филип Котлер в Армении: 11.11.11» Армен Саргсян сказал сегодня, что концепция Marketing 3.0 впервые будет представлена на территории СНГ.
Филип Котлер прибудет в Армению по приглашению президента Армении Сержа Саргсяна.
«В ходе своего развития теорию маркетинга Котлера применяли такие страны, как Сингапур и Индонезия», - отметил Армен Саргсян.
Он сообщил, что до приезда Филипа Котлера состоятся телепрограммы, профессиональные занятия и семинары для специалистов из Армении и региона, представителей бизнес-среды и студентов, а также конкурсы.
Информация о всех мероприятиях с завтрашнего дня будет доступна на сайте www.kotler.am.
С 7 по 12 ноября в Ереване состоится международная «Неделя маркетинга», в рамках которой состоится выставка новейших маркетинговых инструментов и тематическая конференция.
После визита Филипа Котлера в Армении планируется открыть Центр маркетинга и менеджмента его имени (Philip Kotler\'s Excellence Center).