«Անելիք Բանկը» 1 օրվա ընթացքում որոշում կկայացնի ուսանողական վարկի տրամադրման վերաբերյալ
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Անելիք Բանկը» մեկնարկել է պարզեցված կարգով ուսանողական վարկերի ձեւակերպումն ու տրամադրումը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են «Անելիք Բանկի» մամուլի ծառայությունում, այսուհետ անհրաժեշտ փաստաթղթերի ներկայացման դեպքում մեկ բանկային օրվա ընթացքում բանկը որոշում կկայացնի ուսանողական վարկի տրամադրման վերաբերյալ: Վարկի հաստատման դեպքում վարկի ձեւակերպումը եւ գումարի փոխանցումը համապատասխան ուսումնական հաստատության հաշվեհամարին կիրականացվի 1-3 բանկային օրում:
Որպես վարկառու կարող է հանդես գալ 18 տարին լրացած ուսանողը կամ նրա ընտանիքի անդամը, ով ունի կայուն եկամուտ եւ ապահովված է աշխատանքով: Անհրաժեշտ է նաեւ ներկայացնել համապատասխան 2 երաշխավորություն:
Ուսանողական վարկը տրամադրվում է 6-12 ամիս ժամկետով, առանց գրավադրման եւ պայմանով, որ վարկառուն կամ 2 երաշխավորներից առնվազն մեկը անշարժ գույքի սեփականատեր կամ համասեփականատեր է:
«Մենք գիտակցում ենք, որ կրթությունը բարեկեցության հիմքն է, եւ այս վարկային ապրանքատեսակը, որը մենք շատ ենք կարեւորում, միտված է ապագային»,- նշել է «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ վարչության նախագահ Սամվել Ճզմաչյանը:

«Банк Анелик» будет выносить решение о выдаче студенческих кредитов в течение 1-го дня
Ереван/Медиамакс/. «Банк Анелик» приступил к упрощенной процедуре оформления и выдачи студенческих кредитов.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе «Банка Анелик», отныне  при предъявлении необходимых документов решение о выдаче кредита будет выноситься в течение одного дня, а оформление утвержденного кредита и перечисление суммы на счет конкретного учебного заведения будет осуществляться в течение 1-3 банковских дней.
В качестве заемщиков могут выступать студенты, достигшие 18-летнего возраста, либо члены их семей, обеспеченные работой и стабильным доходом. Для получения кредита необходимо также представить 2 гарантии.
Студенческие кредиты выдаются сроком на 6-12 месяцев, не обеспечиваются залогом с условием, если заемщик, либо как минимум один из поручителей, является  собственником или совладельцем недвижимости.
«Осознавая, что образование является основой благосостояния, мы придаем особую важность  кредитному продукту, нацеленному в будущее», - подчеркнул председатель правления «Банка Анелик» Самвел Чзмачян.