«Ինեկոբանկը» կմատուցի ապահովագրական գործակալության ծառայություններ
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Ինեկոբանկը» այսուհետ կարող է մատուցել նաեւ ապահովագրական գործակալության ծառայություններ: Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնեցին բանկի մամլո ծառայությունից, «Ինեկոբանկը» համապատասխան վկայական է ստացել ՀՀ կենտրոնական բանկից:
Ծառայության շրջանակներում բանկը կհամագործակցի ապահովագրական ոլորտի առաջատար ընկերությունների հետ` իր հաճախորդներին առաջարկելով մի շարք ապահովագրական ծառայություններ, որոնք հաճախորդները ձեռք կբերեն հենց «Ինեկոբանկում»:
Ապահովագրական գործակալության առաջին պայմանագիրը Ինեկոբանկը կնքել է «ՌՈՍԳՈՍՍՏՐԱԽ-ԱՐՄԵՆԻԱ» ապահովագրական ընկերության հետ:
Առաջին ապահովագրական ծառայությունը, որը «Ինեկոբանկը» կառաջարկի իր հաճախորդներին, ավտոտրանսպորտային միջոցների օգտագործումից բխող պատասխանատվության պարտադիր ապահովագրությունն է:

«Инекобанк» предоставит услуги страхового агентства
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе банка, соответствующее свидетельство выдано  «Инекобанку» Центральным банком Армении.
Банк будет сотрудничать с лидирующими компаниями страхового рынка, предлагая своим клиентам ряд страховых услуг, которые будут доступны в самом банке.
Первое соглашение страхового агентства «Инекобанк» заключил со страховой компанией «РОСГОССТРАХ-АРМЕНИЯ».
Первую страховую услугу, которую «Инекобанк» предложит своим клиентам, станет обязательное страхование автогражданской ответственности.