“Ամերիաբանկի” հաճախորդների թիվը 2009 թվականին ավելացել է 57 տոկոսով
Երեւան /Մեդիամաքս/. 2009 թվականին “Ամերիաբանկի” հաճախորդների թիվը ավելացել է 57 տոկոսով` կազմելով 13 144:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են բանկի մամուլի ծառայությունում, հաշվետու ժամանակահատվածում իրավաբանական անձանց թիվն ավելացել է 66.9 տոկոսով, իսկ ֆիզիկական` 55.3 տոկոսով, այն պարագայում, երբ ընդհանուր առմամբ երկրում բանկային համակարգի հաճախորդների աճը կազմել 11.9 տոկոս (իրավաբանական անձանց թվի աճը` 16 տոկոս, ֆիզիկական` 11.7 տոկոս):
Բանկի մամուլի ծառայությունում նաեւ նշել են, որ Հայաստանի խոշորագույն 100 հարկատուներից 31-ը “Ամերիաբանկի” ակտիվ հաճախորդներն են:
2009 թվականին բանկային հաշիվների թիվը “Ամերիաբանկում” ավելացել է 79.7 տոկոսով, ընդ որում իրավաբանական անձանց հաշիվների թիվը աճել է 67.9 տոկոսով, իսկ ֆիզիկական` 82.2 տոկոսով: Հարկ է նշել, որ բանկի հաճախորդների 89.4 տոկոսը ֆիզիկական անձինք են:

Число клиентов «Америабанка» в 2009 году увеличилось на 57%
Ереван /Медиамакс/. Число клиентов «Америабанка» в 2009 году увеличилось на 57% и составило на конец декабря 13 114.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе банка, при этом в отчетный период число юридических лиц увеличилось на 66,9%, а физических – на 55,3%, в том случае, как в целом по стране в 2009 году рост клиентской базы банковского сектора составил 11,9% (рост юридических лиц - 16%, физических – 11,7%).
В пресс-службе банка отметили также, что из числа 100 крупнейших налогоплательщиков Армении 31 является активным клиентом «Америабанка».
В 2009 году количество банковских счетов в «Америабанке» выросло на 79,7%, причем рост по линии юридических лиц составил 67,9%, физических лиц – 82,2%. При этом 89,4% клиентов банка – физические лица.