«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա»-ն եւ «Ինտերնյուս»-ը ներկայացրել են ուսումնական ձեռնարկ
Երեւան /Մեդիամաքս/.«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» ֆոնդային բորսան եւ «Ինտերնյուս-Արմենիա»-ն այսօր Երեւանում ներկայացրել են «Տնտեսության լուսաբանումը. ուղեցույց լրագրողների համար» գիրքը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, գիրքը հրատարակվել է տնտեսական հարցեր լուսաբանող հայաստանյան լրագրողների համար ուսումնական ծրագրի արդյունքներով, որն անցկացվել էր 2008թ. սեպտեմբեր-նոյեմբերին Irving International Limited բրիտանական կազմակերպության կողմից` Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատան աջակցությամբ:
Շնորհանդեսի ընթացքում «Ինտերնյուս-Արմենիա»-ի գործադիր տնօրեն Նունե Սարգսյանը հայտնել է, որ ուսումնական ծրագիրը, որին մասնակցել են 20 լրագրողներ Երեւանից եւ մարզերից, ուղղված էր ՀՀ տնտեսական եւ բիզնես լրագրության որակի բարձրացմանը:
Ձեռնարկը նվիրված է տնտեսական եւ բիզնես թեմատիկայի լուսաբանմանը, դրանում առկա են բացատրություններ մի շարք կարեւոր տնտեսական հարցերի շուրջ:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա»-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Մելիքյանը հայտարարել է լրագրողներին հուզող բոլոր հարցերում նրանց օգնելու ֆոնդային բորսայի պատրաստակամության մասին:

«НАСДАК ОЭМЭКС Армения» и «Интерньюс» представили учебное пособие для журналистов
Ереван /Медиамакс/. Фондовая биржа «НАСДАК ОЭМЭКС Армения» и «Интерньюс-Армения» представили сегодня в Ереване книгу «Освещение экономики: пособие для журналистов».
Как сообщает Медиамакс, книга подготовлена по итогам учебной программы для армянских журналистов, освещающих экономическую тематику, проведенной в сентябре-ноябре 2008 года британской организацией Irving International Limited при поддержке посольства Великобритании.
Выступая на презентации, исполнительный директор «Интерньюс-Армения» Нуне Саргсян сообщила, что учебная программа, в которой приняли участие 20 журналистов из Еревана и регионов Армении, была направлена на повышение качества армянской экономической и бизнес-журналистики.
Пособие посвящено особенностям освещения экономической и бизнес-тематики, в нем представлены разъяснения относительно ряда важных экономических вопросов.
Генеральный директор «НАСДАК ОЭМЭКС Армения» Армен Меликян выразил готовность фондовой биржи оказывать содействие журналистам по всем интересующим им вопросам.